Dušičkový domáci zápas Karlovky: Proti Handlovej jedinečná šanca na výhru
01. novembra 2017

V 8. kole basketbalovej Eurovia SBL nastúpia naši chalani na súboj tabuľkových susedov proti Baníku Handlová. Pre Karlovku sú baníci aj priamym súperom v boji o play off a stredajší duel v hale prof. Rovného bude jedinečnou šancou na plný bodový zisk.

Lepšie sú na tom pred zápasom Handlovčania, ktorým sa v sobotu podarilo zastaviť sériu prehier. Mimoriadne ofenzívna posledná štvrtina im priniesla triumf 92:75 nad vicemajstrom z Komárna. Karlovka má za sebou neúspešný duel na palubovke Levíc, kde prehrala hladko 69:106. Treba však poznamenať, že zverenci trénera Petra Ivanoviča nenastúpili v plnej sile.

Karlovka sa zatiaľ trápi v ofenzívne, s priemerom niečo vyše 73 bodov na zápas je najhoršia v ligovom pelotóne. Paradoxne, v defenzíve je na tom lepšie ako ich najbližší súper, v stretnutiach dostáva totiž takmer o päť bodov menej.

"Hráme doma a musíme využiť výhodu domácej palubovky aj podporu fanúšikov. Handlová je tabuľkový sused a určite chceme zvíťaziť. Do zápasu chceme ísť od úvodu agresívne a tlačiť na loptu, byť silní v ofenzíve," opísal hrač VŠEMvs Karlovka Bratislava David Abrhám.