Dvojnásobný dorastenecký majster Slovenska Samo Hanák v ankete Športovec roka
18. februára 2016

Jeden z karloveských dorasteneckých talentov Samuel Hanák je druhý rok po sebe kandidátom na ocenenie Športovec roka mesta Senec. Tam s basketbalom začínal, v drese mládežníckeho tímu Gabbo Senec. Hlasovať zaňho môžete aj vy - na webe mesta Senec, v stĺpčeku pravo. 

Samo Hanák hráva v tomto roku za juniorov Karlovky a je šiestym najproduktívnejším hráčom ligy. Popri tom stíha aj štúdium na FIIT Slovenskej technickej univerzity, kde je prvákom. "Spočiatku som mal trocha pochybnosti, či to budem zvládať. Už po prvom mesiaci som ale zistil, že s tým nemám žiaden problém a stíhal som všetky tréningy a aj školu zároveň," hovorí.

V porovnaní so strednou školou má síce viac domácich úloh, no to nie je preňho problémom. "Škola ma baví, takže si zadania často vypracujem hneď ako ich dostanem. Málokedy som sa ocitol v časovej tiesni," prekvapuje.

samo hanak 2

Okrem školy maká Samo tvrdo aj na palubovkách. V drese juniorov získal minulý rok titul a už zarezáva aj v B tíme pod vedením Peťa Ivanoviča. "Cítim, že som spravil veľký pokrok oproti minulej sezóne, darí sa mi byť jedným z lídrov tímu," prezrádza. Ani z basketbalových súbojov s mužmi si ťažkú hlavu nerobí. "V zápasoch cítim čoraz väčšiu pohodu a nemám problém s vekovým rozdielom," vraví. Je pritom presvedčený, že ak bude na sebe riadne pracovať, tak sa bude schopný o rok či dva zapojiť do extraligového diania.

Najbližší program juniorov

13. kolo 20.Feb | Sob
1. BK Michalovce - MBK Karlovka Bratislava

14. kolo 21.Feb | Ned 1.
BK Humenné - MBK Karlovka Bratislava

15. kolo 5.Mar | Sob
MBK Karlovka Bratislava - IMC Slovakia P.Bystrica

16. kolo 93. 6.Mar | Ned
MBK Karlovka Bratislava - MBK Victoria Žilina