Európske dobrodružstvo štartuje v piatok, v národnom drese aj dvaja Karlovešťania
28. júla 2016

Majstrovstvá Európy basketbalistov do 18 štartujú svojou B.kategóriou tento piatok. Už v prvý hrací deň vybehnú na palubovku aj slovenskí reprezentanti, ktorí majú pred šampionátom vysoké ambície. Medzi zverencami trénera Richarda Ďuriša sú aj dvaja odchovanci MBK Karlovka - Marek Doležaj a Mikuláš Vitek.

Slovenská "osemnástka" mala postup do A-kategórie nadosah už minulý rok a preto je podľa kouča R. Ďuriša postup tento rok reálnou métou. "Uvidíme ako sa to bude vyvíjať. Našim cieľom je skončiť v skupine do druhého miesta. Odohráme tam päť zápasov. Potom by nás čakal kľúčový duel o postup do najlepšej štvorky," povedal pre portál Basket.sk.

Opierať sa pritom chce najmä o individuálne výkony krídelníka Mareka Doležaja a rozohrávača Mária Ihringa, ale aj ďalších kvalitných mladých hráčov. Najväčšia sila by však mala podľa neho vychádzať z kolektívu. "Našou devízou musí byť obrana," pokračoval Ďuriš.

Nás môže už teraz tešiť fakt, že okrem dvoch našich odchovancov cestujú do macedónskeho Skopje aj bývalý kouč mužov Karlovky Richard Ďuriš a ako asistent náš bývalý úspešný mládežnícky tréner Maroš Helmecy. Aktuálne informácie vám prinesieme na našom Facebooku, nájdete ich ale aj na oficiálnej stránke turnaja.

Screenshot 2016-07-28 16.19.41

Program reprezentácie U18:

1. 29.7. 21:00 Slovensko - Škótsko
2. 30.7. 21:00 Anglicko - Slovensko
3. 31.7. 18:45 Slovensko - Ukrajina
4. 2.8. 16:30 Albánsko - Slovensko
5. 3.8. 18:45 Gruzínsko - Slovensko

Zostava reprezentácie U18:

Rozohrávači: Mário Ihring (Betaland Capo D'Orlando), Matej Majerčák (BK 04 AC LB Spišská Nová Ves), Samir Hebibi (MBK Victoria Žilina), Branislav Ďurčík (MBK Victoria Žilina)

Krídla: Marek Doležaj (EL Olivar Zaragoza), Mikuláš Vitek (BAM Nymburk), Dávid Javorský (GBA Praha), Jakub Kadáši (MBA Prievidza)

Pivoti: Maroš Zelizňák, Matej Drgoň (obaja GBA Praha), Jakub Mokráň (MBA Prievidza), Milan Szabó (ŠBK Junior Levice)

Foto: basket.sk