Ex-Karlovešťan Marek Doležaj si zmeria sily s rovesníkmi z Realu Madrid, či Barcelony
28. apríla 2016

Osemnásťročný slovenský basketbalový talent vyhral so Zaragozou oblastnú súťaž a už tento víkend ho čaká záverečný turnaj o španielsky juniorský titul.

Odchovanec karloveského basketbalu Marek Doležaj pomohol zaragozským juniorom k oblastnému titulu a už v nedeľu sa stretne s rovesníkmi tých najzvučnejších mien. Jeho tím CAI Zaragoza sa v nadstavbovej skupine stretne s Realom Madrid, FC Barcelona a C.B. Granada.

Osemnásťročný Bratislavčan sa stal jedným zo strojcov postupu juniorského tímu CAI Zaragoza do celonárodného turnaja. Ten odštartuje už túto nedeľu v španielskom meste Guadalajara, neďaleko Madridu. Dvojnásobný juniorský majster Slovenska tak dostane príležitosť nastúpiť proti hráčom top tímov európskeho basketbalu. „Som veľmi rád, že nám žreb pridelil takýchto súperov. Proti Realu a Barcelone nehráte každý deň,“ hovorí dvojmetrový Marek Doležaj. Dodáva, že bude skvelým zážitkom hrať proti mladíkom, ktorí majú profesionálnu basketbalovú kariéru už prakticky istú.

marek dolezaj 3 CAI Zaragoza oblastným majstrom

Titul v aragónskej oblasti a postup na nadstavbový turnaj bol pre zaragozský klub jasným cieľom. „Väčšinu tímov sme porážali vysokými rozdielmi, tento rok sa nám mohlo rovnať iba zopár súperov,“ vysvetľuje talentovaný krídelník, ktorý už ako šestnásťročný nastupoval v najvyššej slovenskej súťaži za tím VŠEMvs Karlovka Bratislava. Z bratislavského tímu sa sťahoval do Španielska na začiatku tejto sezóny a postupne začal nastupovať na zápasy aj v tretej mužskej lige. „Vďaka pomoci trénerov a spoluhráčov som sa rýchlo adaptoval. Záver sezóny nám vyšiel podľa predstáv a v súťaži sme sa zachránili,“ približuje M. Doležaj.

Boje o juniorský basketbalový titul majú od tohto roku v Španielsku nový model. Po krajských súťažiach sa od 1. do 7. mája stretne v Guadalajare šestnásť tímov, ktoré žreb rozdelil do štyroch skupín. Z každej skupiny postupuje trojica najlepších do ďalšej časti turnaja.