Fanúšikovia sa dočkali aj doma, Karlovka vyhrala nad Spišiakmi
18. októbra 2017

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka sa doma dočkali druhého víťazstva v sezóne a prvého domáceho. V 5. kole SBL zdolali BK 04 AC LB Spišská Nová Ves o 15 bodov 85:70, keď základ položili už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 29:18. V nej hráči súpera nebránili a našim chalanom sa podarilo vypracovať náskok. V druhej a tretej desaťminútovke to bolo na palubovke vyrovnané, čo sa týka výsledku štvrtín, zverenci Petra Ivanoviča ťahali za kratší koniec.

Domáci dominovali opäť v štvrtej časti a zvládli ju s výborným skóre 17:9. Naši chalani pokračujú doma výnimočne aj v sobotu, v hale prof. Rovného na FTVŠ privítajú v 6. kole SBL o 19:00 finalistu uplynulého ročníka z Komárna.

"Je to pre nás dôležité víťazstvo, potrebovali sme sa presne takouto výhrou na domácej palubovke naštartovať. Boli sme dobre pripravení, chalani plnili taktické pokyny. Výstražným prstom pre nás však je to, že dvakrát sme vyhrávali dvojciferným rozdielom a dvakrát sme súperovi dovolili vrátiť sa do zápasu. Proti silnejšiemu súperovi by sa nám to mohlo vypomstiť. Chalanom gratulujem k tímovému výkonu a k víťazstvu," zhodnotil zápas tréner našich chalanov Peter Ivanovič.

Predsezónna posila Roman Vido dosiahol 21 bodov a povedal, že po sérii prehier chceli doma vyhrať: "Hrali sme proti nášmu priamemu konkurentovi v boji o play off. Som rád, že sme k zápasu pristúpili koncentrovane. Aj keď chybičky krásy sa tam vyskytli, vďaka nim sa súper dokázal viackrát vrátiť do zápasu. Napokon sme vyhrali o 15 bodov, čo je podľa mňa dobrý výsledok."

Kouč Spišiakov Erich Korfanta sa počas zápasu na FTVŠ očividne hneval a výrazne gestikuloval smerom ku svojim zverencom. "Na Karlovke sa hrá ťažko. Ich základná päťka je zohratá, hrá kompaktne. Ten úvod sme jednoducho nezachytili. Hráči akoby zostali v autobuse, niekde pri Seredi. Veľmi som sa počas zápasu hneval. Robíme chyby, takto nehrajú ani kadeti," povedal.