Favorit stretnutia nezaváhal. Prievidza rozhodla už v prvej štvrtine
22. marca 2017

V úvode zápasu sa hostia dokázali dostať do vedenia o päť bodov. Karlovka zaznamenala prvé body až v tretej minúte zápasu. Prievidza potvrdzovala rolu favorita a v piatej minúte už vyhrávala o desať bodov. Domáci dali za sedem minút len sedem bodov. V posledných troch minútach štvrtiny však dosiahli rovnaký počet bodov. Ani to nestačilo na zníženie náskoku, Prievidza vyhrala prvé dejstvo 26:14. Aj v druhej desaťminútovke bola lepším tímom. Svoj náskok stále navyšovala, bodový rozdiel sa zastavil na čísle 20.

Napriek zlepšenému výkonu v tretej štvrtine sa domáci nedokázali bodovo priblížiť súperovi. Naopak ten svoj náskok opäť navýšil, aj keď už nie tak výrazne. Tretie dejstvo vyhrala Prievidza 20:16 a pred poslednou desaťminútovkou mala pohodlný náskok. V poslednej časti zápasu sa Karlovka snažila dohrať so cťou. Zo začiatku bojovala a bola výkonnostne vyrovnaným súperom Prievidzi. V závere však spravila viacero chýb a dovolila hosťom pokoriť 100-bodovú hranicu. Tí napokon vyhrali o 33 bodov.

MBK Karlovka 67: 100 BC Prievidza (14:26, 18:26, 16:20, 19:28)

Peter Ivanovič: Dvadsaťdva strát proti takémuto skúsenému súperovi je veľmi veľa. Práve z toho profitovali. Zo stratených lôpt sme dostali tridsať bodov. Proti Prievidzi si to nemôžeme dovoliť. Keby sme sa vyvarovali týchto chýb, určite by sme odohrali vyrovnanejší zápas. Boli tam síce svetlé chvíle, no mám pred očami tie stratené lopty.

Marek Doležaj: Prehrali sme už v prvej štvrtine. Dávali nám veľmi veľa košov z ľahkých protiútokov. Mali sme veľmi veľa strát lôpt. Štvrtá štvrtina sa už len dohrávala. Proti takémuto súperovi nemôžme hrať tak, že im darujeme lopty a idú sami na kôš.