FINÁLE MINIBASKET LIGY 2014/2015 POZNÁ SVOJICH VÍŤAZOV
25. mája 2015

Finálové kolo MINIBASKET LIGY  roku 2015 podporované klubom MBK  Karlovka, GABBO Seneca a Bratislavským Basketbalovým Združením bolo naplánované 23.5.2015  na Slnečných jazerách v Senci. Počasie nás však zahnalo do telocvične na základnú školu  Mlynskú v Senci. Aj napriek dažďu zdatní športovci prišli a my sme odohrali napínavé zápasy  s našimi najmenšími hráčmi. Tentokrát prijali pozvanie Inter a Pezinok. Samozrejme nechýbalo spojené družstvo centier MBK Karlovka

Finálového kola  MINIBASKET LIGY  sa zúčastnili 3 družstvá:
MBK KARLOVKA  BRATISLAVA
PEZINOK
BK INTER BRATISLAVA

finale

Družstvá súťažili systémom každý s každým. . Každý zápas trval 45 minút, počas ktorého sa striedali 4 minútové úseky hry. Takto sme odohrali v jednom zápase 11 štvrtín. Súčasťou basketbalového popoludnia bola aj driblingová súťaž, ktorej cieľom je vyzbierať čo najviac cukríkov pre svoje družstvo. O poradí rozhodlo skóre všetkých započítaných úsekov hry jednotlivých zápasov.

Umiestnenie:
1. miesto  BK INTER BRATISLAVA
2. miesto  MBK KARLOVKA BRATISLAVA
3.miesto PEZINOK

deti

Za celoročnú podporu pri organizovaná a účasti na MINIBASKET LIGE ďakujeme rodičom, trénerom a v neposlednom rade našich hráčov, ktorí sa zlepšovali od zápasu  k zápasu a predviedli majstrovské kúsky. Finálovým kolo Minibasket ligy sme sa tak rozlúčili s ďalším ročníkom, počas ktorého proti sebe odohrali zápasy hlavne naše centrá v Karlovke a to Dúbravka, Karlovka Petržalka, Vajnoy - Rača - Senec. 

IMG_5192 (2)

Koordinátor MINIBASKET LIGY  Denisa Zambová: "Snažili sme sa odštartovať projekt Minibasket ligy tento rok čo najaktívnejšie, čo sa nám aj podarilo. Počas celého roka sa nám podarilo zorganizovať 5 kôl. Každé kolo bolo organizované so zámerom dotiahnuť na jedno miesto čo najväčší počet minibasket hráčom MBK Karlovka. Taktiež sme pozývali hostí ako Komárno, Inter, Senec, Pezinok. Naše finálové kolo nevyšlo podľa predstáv, keďže sme mali nachystaný program na otvorených ihriskách pod holým nebom ,ale napriek počasiu sme si nenechali akciu pokaziť. Finále sa skončilo udeľovaním medailí. Verím, že sa na jednotlivých kolách Minibasket ligy budeme stretávať aj budúci rok. Za ceny na Finále chceme poďakovať BBZ a GABBO Senec.  Teším sa na ďalší rok a deckám prajem počas leta veľa slnečných dní strávených pri basketbale."