Finále MINIBASKET LIGY bolo pod holým nebom
29. júna 2017

Finálové kolo projektu MBK KARLOVKA MINIBASKET LIGA 2017 mala svoje ukončenie v mestskej časti Vajnory. Dlhoročná spolupráca pomohla znova priniesť minibasketbal aj do Vajnor do športového areálu pod holým nebom. Pre minibasketbalistov bolo pripravené ihrisko so špeciálnym povrchom a basketbalové koše. Podmienky telocvične sa takto preniesli na vonkajšie ihriská. Hráči si mohli vychutnávať slnečné počasie pri zápasoch Minibasket ligy. 

img_5809

Tréneri MBK Karlovka Fero Kubala, Robo "Beči" Bečarik a Denisa Zambová sa postarali o program našich najmenších hráčov. Úvod patril driblingovej rozcvičke pod vedením extraligového hráča VŠEMvs Karlovka Bečiho. Nasledovali zápasy, kde každý hráč bojoval o dôležité body pre svoje družstvo. Ako vyvrcholenie podujatia boli driblingové súťaže "škrečovanie". Hráči sa snažia vydriblovať čo najviac cukríkov pre svoje družstvo. 

img_5845_0

Minibasket liga má už svoje miesto v kalendári klubu MBK Karlovka. Podujatia sú venované hlavne začínajúcim hráčom, ktorí počas jednotlivých kolách získavajú cenné skúsenosti. Tie využijú v budúcom roku pri ligových zápasoch v MBK Karlovka. Veríme, že sa Karlovke a Minibakset lige podarí pritiahnuť k basketbalu veľa nových nadšencov, ktorí si hru obľúbia a stane sa pre nich súčasťou života. Karlovka podporuje basketbal detí hlavne v Karlovej Vsi. Taktiež má svoje prípravky v mestských častiach Petržalka, Lamač, Dúbravka, Centrum mesta. 

Pre túto sezónu je Minibasket liga ukončená a víťazom je každé dieťa, ktoré sa jednotlivých kôl zúčastnilo. Projekt bude pokračovať v MBK Karlovka aj v ďalšej sezóne 2017/2018. Ďakujeme za podporu a tešíme sa na Vás! :) 

img_5813