Hašan môže v Karlovke skĺbiť prácu s basketbalom
03. júna 2015

Bol prvou oficiálne predstavenou posilou VŠEMvs Karlovka Bratislava, účastníka najvyššej domácej súťaže mužov. Bývalý hráč Nitry a Prievidze Juraj Hašan sa sťahuje do hlavného mesta.

„V persóne Juraja Hašana sa nám podarilo získať pivota, ktorý verím, že ešte nepovedal posledné slovo v najvyššej súťaži,“ povedal nám generálny manažér bratislavského klubu František Kubala, ktorý charakterizoval novú posilu nasledovne: „Je to odchovanec kvalitnej mládežníckej liahne IMC Považská Bystrica, bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska. Svoju kariéru rozvíjal pod vedením jedného z najskúsenejších trénerov počas azda najlepších časov nitrianskeho basketbalu (Ľubomíra Urbana, pozn. red.).“

Kubala priznal, že „vysokoškoláci“ mali v hľadáčiku 25-ročného pivota už dlhšiu dobu. „V minulej sezóne sa nám ho nepodarilo angažovať, keďže prijal lukratívnejšiu ponuku z Prievidze, ktorá mala vyššie ambície. O to sme radšej, že sa nám to v tejto sezóne podarilo. Veríme, že zapadne do tímu a bude užitočný v koncepcii našej hry.“

Hašan je využiteľný na pozíciách štyri a päť. Manažér Kubala verí, že jeho príchodom bude Karlovka v ročníku 2015/2016 komplexnejším družstvom v podkošovom priestore.

Prial by si lepšie umiestnenie pre Karlovku

Juraj Hašan sa pri rokovaniach s Karlovkou zaujímal, či bude môcť skombinovať prípadné zamestnanie s basketbalom. „Fero Kubala mi povedal, že povinnosťou sú večerné tréningy. Ak si teda nájdem prácu, budem to stíhať s basketbalom,“ uviedol pre Basket.sk považskobystric­ký rodák.

Pre minuloročného nováčika sa rozhodol z pragmatických dôvodov. „Budem mať viac hracieho času, a tým pádom môžem naberať skúsenosti.“

V minulej sezóne odohral robustný 205 centimetrov vysoký basketbalista za Prievidžanov 35 stretnutí s priemerom 3,5 bodu a 3,3 doskoku na zápas. Priemerne však strávil na ihrisku len čosi viac ako 9 minút.

V novej sezóne chce pomôcť „modro-bielym“ k etablovaniu sa v Slovenskej basketbalovej lige. „Očakávam, že Karlovke pomôžem aj k lepšiemu umiestneniu ako naposledy, keď skončila šiesta. Neviem konkrétne, aké sú klubové ciele, ale budem sa snažiť vždy podať čo najlepší výkon,“ dodal Juraj Hašan.

Zdroj: basket.sk, Autor: Róbert Buček