Hodnotili sme sezónu: nenaplnený potenciál i odhodlanie pokračovať
12. apríla 2016

"Sme tvrdohlaví, stojíme si za tým, že sme na správnej ceste a chceme ísť ďalej," predniesol v stredu 6. apríla vo večerných hodinách prezident klubu Ľuboš Cibák. On i ďalší členovia vedenia klubu sa postavili pred káder extraligového manšaftu a širší realizačný tím. Témou bola sezóna Slovenskej basketbalovej ligy 2015/2016, ktorá pre VŠEMvs Karlovka Bratislava skončila siedmym miestom po základnej časti a trojicou prehier vo štvrťfinále s Interom Bratislava.

Viceprezident klubu MBK Karlovka Dalibor Hlivák ako prvý rečník na úvod spomenul staré známe pravidlo o náročnejšej druhej sezóne. "Myslím si, že ciele a kritériá boli nastavené reálne, vzhľadom k umiestneniu v predchádzajúcom ročníku. Potvrdili sa ale názory a skúsenosti z minulosti, že druhá sezóna je oveľa náročnejšia než tá premiérová," povedal. Ako najväčšiu slabinu tímu pomenoval obranu, no na najvyššiu súťaž Karlovke často chýbala aj rýchlosť, agresivita, či líder, ktorý by dokázal spoluhráčov strhnúť k vyšším obrátkam na palubovke.

Hodnotíme sezónu 2015/2016. Hráči, realizačný tím a vedenie sa zhodujú, že sme nenaplnili svoj potenciál. Ideme však ď...

Posted by MBK Karlovka Bratislava on Wednesday, April 6, 2016

D. Hlivák vyzdvihol prácu a progres mladého Davida Abrháma, čo napokon ocenili aj organizátori SBL titulom Najlepší slovenský mladý hráč. "Bolo to určite aj zásluhou prístupu k tréningom a individuálnou prácou mimo tréningového procesu," ozrejmil. Práve nízka agresivita na tréningoch podľa vedenia klubu priniesla problémy v zápasoch, kde súperi hráčov Karlovky nešetrili.

Manažér A tímu František Kubala hovoril o nenaplnení ambícií posilneného A-tímu. Sklamaný bol tak z konečného výsledku, ako aj z herného prejavu a nie celkom fungujúcej chémie družstva, ktoré sa od úvodných kôl v SBL herne trápilo. "Paradoxne, najlepšie zápasy sme odohrali v príprave. Potom sme šli formou postupne dole," povedal F. Kubala. Podľa jeho slov vedenie klubu mrzí najmä viditeľná stagnácia, či pokles tímovej výkonnosti mužstva, ako aj individuálna stagnácia veľkej časti hráčov.

"Treba však oceniť i pozitívne okamihy: predsezónne udržanie a vystuženie kádra na kľúčových pozíciách, posun talentovaného odchovanca Karlovky Mareka Doležaja do španielskej Zaragozy, progres Davida Abrháma, či lepšie fungujúcu spoluprácu medzi A-tímom a prvoligovým béčkom," spomenul. Dodal ale, že za na výsledkovej nemohúcnosti Karlovky majú rovnaký podiel hráči, tréneri i vedenie klubu: "Sme v tom spolu, my si vyberáme trénerov, tréneri si vyberajú hráčov!"

S Daliborom Hlivákom i Ľubošom Cibákom sa zhodli na tom, že tím mal vďaka svedomitej práci realizačného tímu i vedenia klubu pripravené dôstojné podmienky na zápolenie v najvyššej súťaži i prípravu na zápasy. "Keby naši súperi videli, ako vyzerá hala hodinu a pol pred stretnutím a polhodinu po ňom, ani by nevedeli, kde hrali svoj zápas," ocenil.

miting

Prezident klubu Ľuboš Cibák okrem iného hovoril aj o myšlienke a odhodlaní, s ktorým sa pred štyrmi rokmi prihlasovali do prvej ligy. V priebehu iba dvoch sezón sa Karlovka prebojovala do extraligy, kde na jeseň načne svoju tretiu sezónu. Prízvukoval, že síce nie je v silách vedenia súperiť s profesionálnymi klubmi, no ponúka čosi, čo inde nenájdu: "My ponúkame slovenským hráčom celých 200 minút, o ktoré sa môžu pobiť. Nie iba 40, ako je tomu v iných kluboch."

Karlovka tak v budúcej sezóne pokračuje v tom, čo začala a pomaly sa približuje k naplneniu filozofie klubu o vytvorení mladého vysokoškolského a najmä slovenského tímu, ktorý bude produkovať rýchly, agresívny a moderný štýl basketbalu plný nasadenia."Sme klub zložený prevažne z vysokoškolákov, tak nás aj prezývajú všade tam, kam prídeme. Dávame priestor v prvom rade našim odchovancom, v druhom rade mladým slovenským basketbalistom, ktorí chcú svoju vášeň pre hru ďalej rozvíjať. Verím, že šanca bojovať na ihrisku im prinesie napokon viac radosti, ako oslavovať z lavičky titul vybojovaný legionármi, ktorí tu už o rok nebudú," uzatvoril.