Hru Karlovky preverili silnejší súperi na turnaji v Leviciach, šancu mali mladší
21. septembra 2016

Memoriál bratov Kleinovcov preveril hráčov VŠEMvs Karlovka Bratislava z každej strany. Naši muži odohrali tri náročné stretnutia v priebehu troch dní, pričom ich súpermi boli okrem domácich Levičanov maďarský tím Jászberényi a kvalitný súper z českej Opavy.

Okrem silných protivníkov museli tréneri počítať aj s absenciou viacerých hráčov. Karlovešťania si z Levíc odniesli bilanciu 0-3.  "Odohrali sme tri kvalitné zápasy. Pre zranenie niektorých kľúčových hráčov sme prišli do Levíc s mladšou zostavou. Chalani ukázali dobré momenty, boli tam však aj chyby, na odstránení ktorých musíme teraz pracovať," hodnotí po víkende tréner nášho "áčka" Peter Ivanovič.

Medzi maródmi boli Michal Kožár, David Abrhám, Dalibor Hlivák, Róbert Bečarik či Andrej Galád. "V tejto fáze sezóny nám ide predovšetkým o vlastný herný prejav na oboch stranách ihriska a aplikácia návykov," tvrdí asistent trénera Tomáš Polák s tým, že tím prešiel od začiatku leta podstatným zlepšením hlavne po stránke fyzickej, technickej, zlepšili tiež intenzitu v obrannej fáze hry. Najmä pre aktívnu a fyzicky náročnú hru je absencia kľúčových hráčov citeľná, najmä proti celkom s vysokými ambíciami. "Vybrali sme si do prípravy silnejších súperov, ktorí nás posunú vpred viac ako takí súperi, ktorí majú podobnú, či dokonca nižšiu úroveň. Sami sme si tak vytvorili výzvy, ktoré sa snažíme prekonávať," vysvetľuje Tomáš Polák.

Keďže absentujúcich z rotácie bolo viacero, viac priestoru na ihrisku dostali práve naši mladí hráči. Medzi nimi aj forvard Filip Halmeš, ktorý náročnosť turnaja potvrdil: "Cítili sme väčšiu únavu od zápasu k zápas. Mali sme ale minúty dobre rozdelené a v lete sme absolvovali výbornú kondičnú prípravu. Dalo sa to zvládnuť," pochvaľuje si. Práve vyššia minutáž je to, čo si mladík užíval. "Rátam s tým, že keď budeme hrať v kompletnom zložení, pôjde môj čas na ihrisku nadol," hovorí, no dodáva že konfrontácia so staršími a skúsenejšími hráčmi mu dáva veľa do budúcnosti. Aj mladý rozohrávač Jakub Pasovský mal na ihrisku omnoho viac priestoru. "Aj viac ako 25 minút na zápas, čo bolo viac ako som hrával doteraz v zápasoch s mužmi. Dalo sa to zvládnuť," uzatvára J. Pasovský.

Karlovka – Opava 68:92
Karlovka: Doležaj 13, Krajčír 12, Mäsiar 9, Židzik 9, Pasovský 8, Brliť 7, Halmeš 6, Bečarik 4
Opava: Bujnoch 19, Vlček, Gniadek a Jurečka 11, Šiřina 10, Cvek 9, Kouřil a Blažek 8, Dragoun 3

Jászberényi – Karlovka 72:50 /37:18/
Jászberényi: Williams 20, Arrington 18, Barker 13
Karlovka BA: Hašan 11, Halmeš 8, Doležaj 7

Levice – Karlovka 87:64 /39:33/
Levice: Nofflet 20, Djurič 16, Keely 13, Josipovič 10, Djokič 8, Musil 7, Summers 6, Marchyn 3, Danielič 2, Bendík 2
Karlovka: Pasovský 13, Halmeš 10, Podhorský 9