Ivanovič: Možno nemáme v tíme hviezdy, ale to je naša výhoda
15. januára 2015

Minulý týždeň sa začala záverečná tretina základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy. Pre viaceré tímy to znamená obdobie, v ktorom majú kluby poslednú šancu zabojovať o účasť v play-off či vybudovať si čo najlepšiu pozíciu pred štartom nadstavbovej časti. Okrem elitných tímov Prievidze a Komárna dokázal obe stretnutia v uplynulých siedmich dňoch vyhrať už len nováčik z Karlovky.

Dráma v Leviciach

„Vysokoškoláci“ cestovali na sobotňajšie stretnutie do Levíc nabudení po výbornom výkone proti Banskej Bystrici, ktorú zdolali rozdielom triedy 91:67. Že sa o výsledku rozhodne až v samom závere, naznačil už vyrovnaný prvý polčas (38:38). Karlovka si síce v tretej štvrtine vytvorila 12-bodový náskok, ale domáci ho zlepšenou hrou dokázali zmazať a 92 sekúnd pred koncom štvrtého dejstva sa po koši Agha ujali päťbodového vedenia. Následne však trojkou kontroval Bečarik a na 71:71 vyrovnal po dvoch trestných hodoch Žilík. V predĺžení už slávila úspech väčšia zohratosť hosťujúceho tímu, ktorý po 12. triumfe v sezóne preskočil v tabuľke Iskru Svit a dostal sa na piate miesto. Ako jeden z rozhodujúcich faktorov sa v sobotňajšom zápase ukázal počet stratených lôpt. Levičania ´vyhrali´ túto negatívnu štatistiku 26:13, z ich strát zaznamenal nováčik až 24 bodov.

Rozhodla sila kolektívu

Štyri získané lopty a päť doskokov boli defenzívne štatistiky 16-bodového Miroslava Žilíka. „Začali sme veľmi nervózne, nepremenili spod koša viaceré jasné situácie. Dôležité však potom bolo, že sme si posúvali loptu a ustrážili obranný doskok. Myslím, že dnes celý kolektív predviedol hyperbojovný výkon. V závere pri nás stálo aj šťastie, ale za naše nasadenie sme si víťazstvo podľa mňa zaslúžili,“ povedal preBasket.sk krídelník Karlovky.

Nemať hviezdy je výhoda

Nováčik ako jediný v súťaži nemá vo svojom tíme legionára. Manažment a tréneri vsadili na čisto slovenské mužstvo zložené z mladých hráčov a zatiaľ sa to vypláca. Atmosféru v mužstve si pochvaľuje aj asistent trénera Karlovky Peter Ivanovič. „Nálada v tíme je dobrá, myslím, že sa nám podarilo poskladať skutočne dobrý kolektív. Hráčom basketbal chutí, vidno na nich, že sa hrou bavia na zápasoch i tréningoch. Možno nemáme v mužstve veľké hviezdy, ale to vidím ako našu výhodu. Chalani hrajú tímovo a našou silou je kolektívna hra,“ konštatoval pre Basket.sk kouč Ivanovič. V stredu čaká Karlovku tabuľkový sused z Handlovej. „Je pravda, že so zmenou trénera začali ´baníci´ podávať lepšie výkony a s tým prišli aj víťazstvá. My však máme s Handlovou pozitívnu bilanciu, vyhrali sme obe vzájomné stretnutia. V stredu očakávam vyrovnaný zápas, verím, že so šťastným koncom pre nás,“ dodal asistent Milana Černického.

Zdroj: basket.sk