Juniori cez víkend cestujú na dôležité zápasy do Považskej Bystrice a Žiliny.
27. októbra 2017

Juniori Karlovky  vyrážajú  na dvoj zápasový výjazd, v 2. kole ich najprv čaká v sobotu 28.10 o 17:00 zápas v Považskej Bystrici a na druhý deň o 11:30 zápas v Žiline. Karlovka má momentálne na konte jednu výhru a žiadnu prehru, v prvom a zatiaľ jedinom zápase si poradili s Komárnom 102:65. Kedže Považská Bystrica a Žilina sú priebežne na prvom a tretom mieste tabuľky , čakajú juniorov kvalitné a náročne zápasy.

"Po úvodnom kole proti Komárnu nás čaká výjazd za súpermi, s ktorými budeme bojovať o vrchné priečky a účasť vo Final4," hovorí Michal Valach , asistent trénera juniorov. "Chlapci musia od prvej minúty ukázať chuť bojovať a nezľaknúť sa tlaku súpera a domáceho publika. Odovzdať 100% svojich síl a možnosti v obrane aj útoku, plniť pokyny trénerov," to by mal byť  podľa neho recept na výhru.

Pivot juniorov Filip Kadúch doplnil slová asistenta trénera "Na výjazde nás čakajú kvalitní súperi, ktorí bojujú o popredné priečky v tabuľke ale to nemení nič na tom že budeme po víkende spokojní len s dvoma výhrami."

 

Naši juniori tento rok okrem juniorskej súťaže nastupujú aj v BMBL (Bratislavská Mestská Basketbalová Liga), kde zatiaľ odohrali 4 zápasy. 

"Chlapci sú v zápasovom tempe aj vďaka účasti v BMBL," znejú slová asistenta trénera. Ktorý si myslí že účasť v BMBL by mohli využiť a zatlačit na súperov od prvej minúty, ďalej dopĺňa "Po niektorých tesných prehrách v BMBL sú chlapci pripravení napraviť si chuť a od úvodných kôl si udržať pozíciu zabezpečujúcu účast vo Final 4."

S ním súhlasí aj rozohrávač Matúš Bernadovič, ktorý je pripravený dať do zápasov všetko."Počas uplynulého týždňa sme sa sústredili najmä na našu hru. Sme pripravený na všetko, ale nemyslím si, že sa ideme prispôsobovať hernému prejavu niekoho iného. Chceme vyhrať!"

foto: Libor HavelDSC_1007

Minulý rok naši juniori pod vedením Braňa Brliťa a jeho asistenta, tohtoročného trénera juniorov Mariána Nemčeka, skončili druhí na Final4 v Žiline. Aké sú ciele do tejto sezóny?

"V prvom rade hrať kvalitný tímový basketbal od ktorého sa budú ďalej vyvíjať pozitívne výsledky," to je názor jedného z najskúsenejších juniorov Filipa Kadúcha. Matúš Bernadovič prezradil konkrétny cieľ ktorý má družstvo juniorov "prvý, jasný cieľ je dostať sa na Final4 a to, z čo najlepšieho miesta." Podľa Miša Valacha je cieľ rovnaký, dostať sa na Final4, avšak dopĺňa "nemenej dôležitým cieľom je dať dokopy partiu chalanov, ktorých bude basketbal baviť, napĺňať a budú mu chcieť odovzdať všetko, čo v nich je."

V tohtoročnom  družstve sa zišlo viacero chalanov čo spolu nikdy nehrávali, čo si o tom myslí asistent trénera? "V prvom rade treba postupne vytvárať tímovu chémiu, čo je dlhodobejší proces. Z toho potom budu vychádzať aj niektoré herne náležitosti, ako je komunikácia v obrane aj v útoku, obranná rotácia a ochota bojovať jeden pre druhého."

Na záver asistent trénera prezradil akým štýlom basketbalu sa chcú tento rok juniori Karlovky prezentovať. "Určite sa chceme prezentovať agresívnou obranou s tlakom na loptu, ktorý bude vytvárať príležitosti na ľahké zakončenia v rýchlych protiútokoch."

#KARLOVKADOTOHO