Juniori cez víkend VÍŤAZNE....
26. októbra 2022

MBK Karlovka - ŠKP BBC Banská Bystrica 87 : 73
 
Filip Pašek: " V zápase proti doposiaľ neznámemu súperovi z Banskej Bystrice sme dokázali zvíťaziť, no náš výkon nebol najlepší. V prvom polčase sme mali úsek, kde sme hrali dobre v obrane a vznikali z toho jednoduché koše z rýchleho protiútoku. Každý z nás robil chyby, ale nakoniec sme dokázali tímovo vyhrať. Kým sme hrali disciplinovane a počúvali sme trénera, fungovalo nám to a mali sme nad súperom navrch."
 
MBK Karlovka - BBA Komárno 81 : 74
 
Martin Martanovič: "Dnes sme zápas vyhrali, no nemyslím si, že sme odohrali náš najlepší basketbal, teda minimálne v prvom polčase nie. Prvú štvrtinu sme začali veľmi pomaly, bez odstavovania a zaisťovania protihráčov a tým pádom sme dostali až príliš veľa zbytočných bodov. Aj keď sa nám druhá štvrtina podarila dostať na chvíľu pod kontrolu, znova sme si to sami pokazili. Tréneri nás v šatni nabudili na druhý polčas zápasu a dokázali sme sa dostať na 7 bodový náskok výbornou obranou a solídnou komunikáciou. Zápas sme vyhrali, pretože sme sa nakopli po prvej polovici, to je však neskoro. Musíme začínať zápasy s takou energiou vždy už od začiatku."
 
Peter Ivanovič (tréner): "Gratulujem tímu k víťazstvám. Som rád, že sme vstúpili do ligy víťazne na domácej palubovke. V oboch zápasoch sme videli dva odlišné polčasy. V sobotu sme vstúpili do zápasu s dobrou energiou a ujali sme sa vedenia, ktoré sme si udržali po celý zápas. V druhom polčase sme sa na chvíľu "zľakli" víťazstva a naša hra sa na chvíľu zasekla, v závere sme však opäť zabrali a dotiahli zápas do víťazného konca. V nedeľu proti Komárnu sme vstúpili "vlažne" do zápasu, čo súper využil a valcoval nás počas celých 20 minút. Cez polčas sme sa skoncentrovali, identifikovali najväčšie slabiny a s výbornou energiou sme zápas v 2. polčase otočili v náš prospech a dobrou obranou v závere postrážili víťazstvo. Dáme si deň voľna a od utorka pokračujeme v tréningoch."