Juniori doniesli domov po víkende jednu výhru a jednu prehru
17. februára 2015

Juniori MBK Karlovka vycestovali cez víkend do Žiliny a Považskej Bystrice. Kvalitnou obranou v Žiline vyhrali, v nedeľu nestačili na Považskú Bystricu.

MBK Victoria Žilina: MBK Karlovka Bratislava 61:73

Info o zápase: Štvrtiny: 17:19 , 7:27 , 16:16 , 21:14, Fauly: 21 - 15, TH: 8/14 - 10/22, Trojky: 6 - 7
Diváci: 50, Rozhodovali: Mačák E., Uhrin M.

Body za MBK Karlovka Bratislava: Abrhám 22, Doležaj 20, Vukmirovič 14, Mečiar 5, Hirner4, Hanák 4, Demo 4

Komentár Maroš Helmecy, asistent trénera MBK Karlovka Bratislava: V Žiline sme začali dobrou obranou v prvej štvrtine. V druhej štvrtine sa nám podarilo udržať súpera veľmi dobrou obranou na 7 bodov na sezónu. Vychádzali nám nacvičené veci v útoku a v obrane sme dokázali eliminovať silné stránky súpera. Na konci zápasu sme sa trochu splašili, dovolili súperovi sa vrátiť do zápasu a zdramatizovať zápas. Našťastie sme na konci zápasu ukázali, že dokážeme zvládnuť takéto ťažké zápasy."

Herná štatistika  Viktoria ZA - MBKK 14.2.2015

IMC Považská Bystrica : MBK Karlovka Bratislava 95:87

Info o zápase:  Štvrtiny: 19:24 , 26:20 , 26:23 , 24:20, Fauly: 18 - 16, TH:, 8/11 – 7/12, Trojky:5 - 7
Diváci, 20, Rozhodovali: Hollander. Dujava

Body za MBK Karlovka Bratislava: Doležaj 28, Abrhám 24, Vukmirovič 17, Hanák 6, Hirner 6, Demo 4, Ivančík 2

Komentár Dávid Abrhám, hráč MBK Karlovka Bratislava: Od úvodu zápasu sme si vytvorili mierny náskok keď sme dávali ľahké koše a dobre bránili. V druhej štvrtine sme začali strácať lopty a súper sa na nás dotiahol a vyhral prvý polčas o 1 bod. Na začiatku druhého polčasu sa súper chytil niekoľkými strelami a odskočil nám na 10 bodov, pričom tento náskok udržiaval až do konca zápasu. 5 minút pred koncom zápasu sme síce stiahli náskok na 3 body, no na víťazstvo to nestačilo.“

Marek Doležaj, hráč MBK Karlovka Bratislava: Zápas sme začali dobre vytvorili sme si menší náskok ktorý sme udržiavali aj keď nám nepadlo veľa ľahkých striel v druhej štvrtine nás super rýchlo dotiahol a celu štvrtinu sme sa ťahali o body druhý polčas bol podobný druhej štvrtine nikto si nevytvoril väčší náskok až na konci keď na super ušiel na 8 bodov. Na konci zápasu sme sa nevedeli trafiť do kosa a dochádzali nám sily zápas zvrátiť. Dnes bol super lepší a musím mu pogratulovať. Dúfam že v ďalších zápasoch sa poučíme z chýb čo sme robili a bude to len lepšie.“