JUNIORI minulý víkend neporazení
14. decembra 2016

Juniorské družstvo zložené z hráčov narodených v roku 1998 a mladších malo úspešný víkend. Doposiaľ odohrali 9 stretnutí, pričom v šiestich zápasoch sa MBK Karlovka tešila z víťazstva. Posledné dva zápasy odohralo juniorské družstvo na domácej palubovke. V sobotu juniori hostili družstvo z Prievidze. V nedeľu odohrali zápas proti Banskej Bystrici. V obidvoch zápasoch bola MBK Karlovka lepšia a pripísala si tak 2 výhry. Prinášame Vám krátke info z posledných zápasov. KARLOVKA DO TOHO!!

MBK Karlovka Bratislava: MBA Prievidza 82:63

Info o zápase:
Štvrtiny: 23:22, 42:34, 62:44, 82:63
Fauly: 21/23
TH: 17/16
Diváci: 60
Rozhodovali: Čeppan, Stopka

Body za MBK Karlovka Bratislava: Páleník 22 bodov, Havel 7 bodov, Toráč 12 bodov, Kadúch 10 bodov, Balvan 11 bodov, Pozdech 12 bodov, Kuznecov 2 body, Major 6 bodov

Slovo asistenta trénera, Marián Nemček, MBK Karlovka: "Čakal nás náročný súper, ktorí má v tíme hráčov so skúsenosťami v A-tíme Prievidze. Poctivo sme sa pripravovali na tento víkend a pred zápasom bola v tíme dobrá atmosféra. Od úvodu sme pristúpili k zápasu zodpovedne. V obrane sme urobili zopár menších chýb, ktoré súper využil na skórovanie, avšak kolektívna hra v útoku tieto chyby vyvažovala. V druhe štvrtine sme pritlačili v obrane a vytvorili si tak 10-bodový náskok. Dvakrát súper využil našu nepozornosť a vrátil sa späť do zápasu, no do polčasu sme udržali 8-bodové vedenie. Po polčase sme náš výkon vystupňovali najmä v obrannej fáze a po tretej štvrtine bolo prakticky rozhodnuté. V poslednej štvrtine sa bohužiaľ zápas len dohrávali, čo prinieslo zmätok na ihrisku a negovali sme tak miestami dobrý výkon z priebehu zápasu."

MBK Karlovka Bratislava: BBC Banská Bystrica 83:62

Info o zápase:
Štvrtiny: 19:14, 37:29, 67:42, 83:62
Fauly: 18/13
TH: 10/7
Diváci: 60
Rozhodovali: Čeppan, Stopka

Body za MBK Karlovka Bratislava: Kadúch 15 bodov, Balvan 14 bodov, Páleník 13 bodov, Doležaj 10 bodov, Kuznecov 9 bodov, Pozdech 6 bodov, Havel 4 body, Toráč 4 body, Major 4 body, Bagar 2 body, Záhora 2 body

Slovo asistenta trénera Marián Nemček, MBK Karlovka: "Od úvodu sme sa snažili tlačiť na tempo zápasu. Tvrdou a nátlakovou obranou sme dostávali súpera pod tlak, čo nám po následných ziskoch prinášalo ľahké body z protiútokov. Útočné doskoky v niektorých úsekoch hry robili hráčom hostí problémy a náš náskok sa postupne navýšil na 12 bodov. Potom však prišli chyby v obrane, zopár nepremenených pokusov o smeč, ktoré súper potrestal dvoma trojkami a po koši Braňa Balvana sme išli do polčasu s náskokom 8-ich bodov. 
Tretia štvrtina podobne ako proti Prievidzi rozhodla o zápase, dominovali sme na oboch stranách ihriska a po premenených pokusoch za 3 body sme vyhrávali už o 25 bodov. V poslednej štvrtine sme už pod dojmom väčšieho vedenia poľavili a súper znížil svoju stratu na 21 bodov. Na našej strane sa zapojili a bodovali všetci hráči, čo ma veľmi teší. Musíme sa však naučiť hrať sústredene plných 40 minút, aby sme dokázali zvládnuť ťažké a vyrovnané zápasy, ktoré nás v sezóne určite ešte čakajú."

Fotografie z víťazného domáceho zápasu juniorov proti MBA Prievidza. FOTO: LIbor Havel