Juniori s víkendovou bilanciou jedno víťazstvo a jedna prehra..
11. októbra 2022

Juniori počas víkendu ukončili zápasmi boje skupinu GOLD:
MBK Karlovka - BK Lokomotíva Sereď 45 : 84 /sobota/
MBK Karlovka - BBA Komárno 61 : 54 /nedeľa/
Vyjadrenie hráča Jakuba Pašeka k víkendovým zápasom:
Zápas so Sereďou:
V zápase so Sereďou sme robili strašne veľa chýb a myslím, že tým sme napokon aj prehrali zápas. Jednoducho súper bol viac disciplinovaný ako my. Boli tam aj dobre pasáže, avšak tých zlých bolo viac. Napríklad, ak sme aj dobre ubránili následne sme neodstavili a super si doskočil loptu a na druhý či dokonca niekedy na tretí či štvrtý pokus kôš dali.
Zápas s Komárnom:
Hneď od prvej minúty sme "zapli" na 100 percent .V druhej štvrtine sme trochu povolili a tak sa podarilo súperovi nás dotiahnuť. V tretej štvrtine sme so súperom hrali vyrovnanú partiu. V štvrtej štvrtine sme kolektívnou hrou v obrane aj v útoku dotiahli zápas do víťazného konca .
Vyjadrenie trénera Ivanoviča k víkendovým zápasom:
Odohrali sme posledné dva zápasy v kvalifikačnom turnaji o postup do GOLD skupiny. V sobotňajšom zápase proti Seredi môžeme byť spokojný s 1. polčasom, kde sme plnili taktické pokyny a dobre sme bránili. V 2. polčase sa začali na našej strane kopiť chyby, čo súper využil a pohodlne dotiahol zápas do víťazného konca. V nedeľu nastúpili proti sebe dva nepostupujúce tímy a hralo sa o to, kto odíde z turnaja bez výhry. V zápase sme mali od začiatku mierne na vrch, začali sme výborne v obrane a v útoku mala lopta dobrý pohyb. V 4. štvrtine sa hra vyrovnala, čo vydržalo až do posledných minút stretnutia. V záverečných minútach sme však disciplinovanou hrou v útoku a výbornou obranou strhli vedenie a nakoniec a víťazstvo na svoju stranu.
Tréner Ivanovič zhodnotil aj celkové vystúpenie juniorov v zápasoch o skupinu GOLD:
Turnaj sme skončili na nepostupovom 5. mieste, kde nám chýbal kúsok šťastia v dueli s Nitrou a mohli sme sa tešiť z postupu. Po dobrej letnej príprave nás začiatkom školského roku postihli viaceré choroby, ktoré nám narušili kontinuitu v tréningovom procese, čo sa nakoniec odrazilo v našich výkonoch a výsledkoch. V zápasoch sa musíme od začiatku vyrovnať s fyzickou hrou, byť koncentrovaní po celý čas. Začína nám dlhodobá súťaž v skupine SILVER, kde chceme bojovať o 1. priečku a vybojovať si tak možnosť hrať baráž na final8.