Juniori si doniesli domov dve výhry
17. decembra 2015

Juniori MBK Karlovka hrajú počas tejto sezóny celoslovenskú juniorskú ligu, kde dosahujú dobré výsledky. MBK Karlovka z 9 zápasov 8-krát vyhrala a 1-krát prehrala proti Považskej Bystrici. Na posledné tohtoročné zápasy vycestovali na východ Slovenska. V sobotu ich čakal súper zo Spišskej Novej Vsi. V tomto zápase dokázali Spišiakov poraziť s konečným výsledkom 62:68. V nedeľu ich čakal tabuľkovo slabší súper, ale aj napriek tomu bol stav po polčase vyrovnaný. Chalani nakoniec zdolali Košice rozdielom 25 bodov. Bodové zhrnutie posledných zápasov spolu s komentárom trénera Maroša Helmecyho a našich hráčov zobrazujeme nižšie v článku. V tomto kalendárnom roku to boli posledné dva zápasy juniorov. V najbližších zápasoch na domácej pôde privíta MBK Karlovka družstvo Svitu a Banskej Bystrice. KARLOVKA DO TOHO!!

Sobota

BK 04 AC LB SNV - MBK Karlovka 62:68

Info o zápase:
Štvrtiny: 16:13 , 12:12 , 11:25 , 23:18
Fauly: 26 - 17
TH: 7/11 - 14:32
Trojky: 3 - 10
Diváci: 100
Rozhodovali: Rusnák, Kuchár

Body za VŠEMvs Karlovka Bratislava: Pasovský 21, Halmeš 21, Vukmirovič 4, Toráč 3, Šturdík 3, Havel 1

Slovo trénera

Maroš Helmecy, tréner MBK Karlovka Bratislava: „ Nevstúpili sme do zápasu dobre ale dokázali sme sa poučiť a v priebhu zápasu zlepšenou hrou otočiť zápas a zvíťaziť." 

Filip Halmeš,  hráč MBK Karlovka Bratislava: „Prichádzali sme na východ s pocitmi že to bude veľmi ťažký a vyrovnaný zápas. Čo sa aj prejavilo po náročnej 6 hodinovej ceste a polčas sme prehrávali 28:25. Cez polčasu prestávku sme si povedali čo musíme zlepšiť, a začali sme dodržiavať pokyny trénerov čo sa aj ukázalo na konci zápasu, ktorý skončil v nás prospech 62:68."

Jakub Pasovský, hráč MBK Karlovka Bratislava: „Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane v obrane aj v útoku chýbala nám potrebná agresivita čo sme ale este pred koncom prvej štvrtiny stihli zmeniť a postupne si vytvoriť mierny náskok do polčasu. Po polčase sme sa dobrou obranou a ľahkými košmi dostali do výraznejšieho vedenia ktoré síce super ku koncu mierne stiahol ale dokázali sme si ustrážiť výsledok a získať veľmi cenne víťazstvo." 

Matúš Pohančenik, hráč MBK Karlovka Bratislava: „ Začiatok sme trochu zaspali mali sme výpadky v obrane a v útoku no postupne sme sa zobudili zredukovali ich a otočili zápas v nás prospech." 

Nedeľa

BK JF Košice - MBK Karlovka 74:99

Info o zápase

Štvrtiny: 26:21 , 17:22 , 14:39 , 17:17
Fauly: 17 - 19
TH: 9/17 - 10/16
Trojky: 7 - 8
Diváci: 20
Rozhodovali: Bohucký, Pastirák

Body za VŠEMvs Karlovka Bratislava: Halmeš 23 , Pasovský 22, Toráč 18, Hanák 17, Major 8, Havel 5, Pohanšenik 4, Michálek 2

Slovo trénera

Maroš Helmecy, tréner MBK Karlovka Bratislava: „ Ani v nedeľu sme nevstúpili do zápasu dobre ale dokázali sme sa poučiť a v priebehu zápasu zlepšenou hrou otočiť zápas a zvíťaziť." 

Filip Halmeš,  hráč MBK Karlovka Bratislava: „Košice mal byt papierovo slabší super čo sme hlavne v obrane a na doskoku podcenili, a prvý polčas sme zdramatizovali 43:43, v druhej polovici zápasu sme zabrali a v 3/4 sme si vytvorili 20 bodový náskok ktorý sme udržali až do konca zápasu."

Jakub Pasovský, hráč MBK Karlovka Bratislava: „Vedeli sme že nejdeme do ľahkého zápasu aj keď sme boli možno miernymi favoritmi . Prvý polčas sme boli príliš pomaly a neboli sme agresívny ani v obrane ani v útoku čo sa prejavilo aj na vyrovnanom stave na polčase . V šatni sme si povedali že musíme začať brániť všetci 5 na ihrisku. To sa nám aj podarilo zlepšili sme obranu boli sme aj efektívny v útoku a skóre sa postupne menilo v náš prospech . V 4. štvrtine sme začali prvé minúty trosku zbrklo a s hlúpymi stratami ale výsledok sme si už ustrážili a opäť si odniesli cenne víťazstvo." 

Matúš Pohančenik, hráč MBK Karlovka Bratislava: „ Myslím že sme podali dobrý výkon síce začiatok bol znova taký spomalený, nebránili sme a miestami hrali zbrklo, v druhom polčase sme už podávali zodpovedný výkon a dokázali si vytvoriť náskok a udržať si ho až dokonca."