Juniori si to rozdali na žinenke, prekvapili aj skúseného trénera
04. decembra 2016

V strede kruhu ohraničeného hrubým čiernym lanom sa na žinenke pasujú dvaja mladí muži. Zatiaľ čo oni sa snažia navzájom vytlačiť mimo vyhradený priestor, zvyšok tímu stojí okolo nich a svojich spoluhráčov povzbudzuje. Napokon, jeden z "bojovníkov" sa ocitá oboma nohami mimo zápasiska a súboj končí. Juniorský tím MBK Karlovka spoznal toho najlepšieho. 

Zverenci trénera Braňa Brliťa majú tento víkend hracie voľno. Pred ďalšími súbojmi s náročnými súpermi sa tréner rozhodol chalanom vyvetrať hlavy netradične, v priestoroch bratislavskej posilňovne Cvičiskoktorého trénerskou súčasťou je aj naša bývalá trénerka Džerina Gerhátová.

Tu sa našich juniorov ujali Miroslav Tavel a Ronald Paradaise, dvaja skúsení bojovníci a inštruktori, ktorí mladíkom ukázali základy viacerých bojových techník. Chalanov učili ako sa postaviť, ako súpera prevaliť, zodvihnúť, ako správne udierať. Následne si to mohli vyskúšať jeden na druhom. Samozrejme pod ostrým dohľadom a veľmi bezpečne, aby nedošlo k zbytočným zraneniam. "Zamerali sme sa na úpolové hry, Je to úplne iný pohyb, ako sú chalani basketbalisti zvyknutí. Uplatňujú sa tu ale aj taktické myslenie a koordinačné schopnosti, ktoré bezpochyby využijú aj na palubovke," ozrejmuje majiteľ gymu Miroslav Tavel.

havel-polak-1-of-1

"Hlavnú časť tréningu sme venovali rôznym technikám, ktoré sa využívajú v MMA či thajskom boxe, s dôrazom na bezpečnosť," hovorí. M. Tavel. Chalani ho podľa jeho slov prekvapili, pretože hoci na ihrisku používajú svoje telo úplne inak, išli im aj tieto techniky. "Chalani boli veľmi šikovní. Bolo vidieť, že ich to baví a snažili sa. Nečakal som, že budú takto zdatný v úpolových športoch," pochvaľuje tréner s tým, že viacerí z hráčov ukázali vlohy aj pre takýto typ športov.

So zmenou boli spokojní aj samotní hráči, ktorí v týchto hodinách možno našli svaly, o ktorých ani nevedeli, že ich majú a bojujú so svalovicou. Podľa trénera Braňa Brliťa sa návštevy Cvičiska v budúcnosti môžu opakovať. "Hlavným cieľom bolo vypadnúť zo stereotypu tréningov a zápasov. Určite sa budeme snažiť podobné akcie absolvovať aj v budúcnosti," uzatvára tréner.