Juniori U-19 cez víkend bez výhry...
09. decembra 2022

Výsledky zápasov juniori U-19:

BBA Komárno - MBK Karlovka 73 : 66 /42 : 29/

ŠKP Banská Bystrica - MBK Karlovka 92 : 46 /52 : 28/

Komentár k zápasom kapitána družstva Samuela Bačiaka

Komárno :

Tento zápas sme veľmi chceli vyhrať, bohužiaľ sa nám to nepodarilo hlavne kvôli veľkému počtu zbytočných strát a ľahko zahodených košov. Miestami v hre sa objavovali úseky, kedy sme na chvíľu spravili nešťastné chyby v obrane, súper nám bodovo odskočil a nás stálo veľa síl znova sa dorovnať. Veľa chýb bolo na slabej strane, kde chýbala výpomoc. Nabudúce sa na to treba oveľa viac sústrediť a bude sa nám ľahšie hrať.


Banská Bystrica:

Do tohto zápasu sme od začiatku vstúpili zlou nohou. Súper nám hneď na začiatku dal veľa ľahkých košov z protiútoku a spod koša. Drhla nám obrana, vypomáhali sme zo silnej strany, čo malo za následok ďalšie ľahko dostané koše, chýbala nám výpomoc zo slabej strany. Tak isto v útoku sa nám nedarilo, nepadali nám strely, míňali sme ľahké koše a súperovi na druhej strane padlo takmer úplne všetko. Treba sa vzchopiť z tohto zápasu, dať hlavu hore, natrénovať si veci a vydať ďalej len najlepšie výkony.
 
Komentár k zápasu asistenta trénera: Jozefa Vaňa:

Na zápasy sme cestovali oslabení o nášho hlavného trénera Petra Ivanoviča, ktorý sa nemohol zúčastniť kvôli pracovným povinnostiam. 

Sobotňajší zápas sme začali veľmi dobre, vysunutou a agresívnou obranou. Rýchlou hrou v útoku sme si vytvorili 10-bodový náskok. O ten sme ale rýchlo prišli nekoncentrovanosťou a neustále opakujúcimi sa chybami a do šatní sme tak išli s 13 bodovým mankom.

V tretej štvrtine super navýšil svoj náskok na 17 bodov. V poslednom dejstve sme agresívnou obranou a zrýchlenou hrou v útoku otočili skóre. Dve minúty pred koncom zápasu sme vyhrávali o jeden bod. Nedodržaním taktických pokynov a chybami v obrane sme však súperovi "darovali" víťazstvo.


Zápas v Banskej Bystrici:

Na tento duel sme nastúpili nekoncentrovaní a súper si na začiatku ľahko vytvoril náskok, ktorý navyšoval až do konca zápasu. V stretnutí ma potešili výkony hráčov, ktorí bežne nedostávajú až taký veľký priestor na palubovke. Súperom gratulujem k víťazstvám.