Karlovka získala talentovaného Galáda, Žilík pokračuje
26. júna 2015

Do druhého ročníka medzi elitou sa VŠEMvs Karlovka Bratislava snaží posilňovať na každom poste. Treťou hráčskou mozaikou do kádra Milana Černického je bratislavský rodák Andrej Galád.

Po dvoch rokoch sa do svojho rodného mesta vracia talentovaný krídelník Andrej Galád. 23-ročný hráč si prešiel mládežníckymi kategóriami v B.S.C. Bratislava, v záverečnej sezóne u juniorov získal s tímom striebornú medailu a taktiež bol ocenený ako najlepší strelec turnaja, samozrejmosťou bolo zaradenie do All Stars tímu. Tieto výkony mu pootvorili dvierka do reprezentačného celku do 20 rokov, s ktorým sa zúčastnil na európskom šampionáte B dívizie v bulharskej Sofii.

Po šampionáte sa presunul do seniorského tímu, s ktorým dve sezóny bojoval v prvoligovej súťaži, hneď na začiatku si ale na krátko vyskúšal českú NBL ligu, keď za Inter odohral osem stretnutí.

Sezónu 2013/2014 mal z kariérneho hľadiska najzaujímavejšiu, začínal v Handlovej, súbežne hral aj v B.S.C., no nakoniec vo februári zamieril do Levíc, kde pôsobil aj minulú sezónu. V uplynulom ročníku si vybojoval priestor v širšej rotácii Levických Patriotov, priemerne dosahoval 2.8 bodov a 2 doskoky na stretnutie. Andrej môže hrať na pozícii 2–3, jeho využiteľnosť do súťažných zápasov je tak oveľa väčšia.

Pre rodáka z Bratislavy ide o návrat do mesta, kde pôsobil väčšinu svojej hráčskej kariéry. S Karlovkou má takmer dvojmetrové krídlo vysoké hráčske i tímové ambície ako samotný hráč prezradil: „Aj napriek tomu, že na pôsobenie v Leviciach mám dobré spomienky, som rád, že po dvoch rokoch sa vraciam opäť domov do Bratislavy. Myslím si, že počas tých tréningov, ktoré som tu absolvoval som sa dostal do skvelého kolektívu, tímová chémia tu funguje. Teším sa na nasledujúcu sezónu a verím, že bude lepšia ako tá predošlá.“

Spokojnosť so ziskom ďalšej posily do tímu vyjadril aj manažér A-tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava František Kubala: „Veríme, že odchovanec B.S.C. Bratislava Andrej Galád je stále rozvoja schopný mladý hráč, ktorý nám pomôže zvýšiť konkurencieschop­nosť na obvode a bude pre náš tím vhodnou posilou pred novým ročníkom. Vzorovo u nás odtrénoval júnovú prípravu a sme radi, že na jej konci si za svoje ďalšie ligové pôsobenie vybral náš klub. Podpísali sme s Andrejom dvojročnú zmluvu a držíme mu palce, aby sa v našom tíme rýchlo aklimatizoval a chopil svojej športovej šance.“

Žilík dúfa v ďalšiu úspešnú sezónu

VŠEMvs Karlovka Bratislava môže aj v ďalšom ročníku Eurovia SBL počítať so službami jedného z kľúčových hráčov uplynulého ročníka – Miroslavom Žilíkom.

Aj v blížiacej sa novej sezóne sa bude môcť tréner Karlovky Milan Černický spoľahnúť na služby krídelníka a rodáka z Dolného Kubína Miroslava Žilíka. „Žilo“ si tak v bielo-modrom drese odkrúti už svoju štvrtú sezónu. V nováčikovskej sezóne medzi elitou patril v bratislavskom tíme k jednému z ťahúňov družstva, náročný prechod do kvalitnejšej súťaže zvládol a nie raz výraznou mierou prispel ku konečnému víťazstvu Karlovky v stretnutí. Až na jednu zápasovú absenciu odohral všetky súťažné zápasy v sezóne, priemerne v stretnutiach dosahoval 10.9 bodu, 3.6 doskoku, 1.4 asistencií a 1.7 ziskov. V klube zvládla s jeho službami spokojnosť a bolo jednou z priorít udržať ho v tíme aj na ďalšiu sezónu.

Spokojnosť pri predĺžení kontraktu bola cítiť aj z manažéra A tímu Františka Kubalu: „Miro Žilík patril k pilierom nášho tímu a svojím agresívnym poňatím hry bol platný tak v obrannej, ako aj v útočnej fáze. Sme radi, že ostal verný našim farbám a veríme, že ak sa mu podarí skĺbiť práca so športom rovnako ako v minulej sezóne, bude patriť medzi lídrov tímu.“

Bezprostredne po podpise zmluvy sa vyjadril karloveské krídlo nasledovne: „Pôsobím v Bratislave, pracujem tu, ponuka Karlovky po vzájomnej dohode s možnosťou skĺbenia práce a hrania basketbalu bola pre mňa výhodná. Minulá sezóna bola úspešná, ja som bol taktiež spokojný. Dôvody na predĺženie zmluvy boli, dohodli sme sa, pokračujem v spolupráci, dúfam že bude úspešná sezóna aj tá ďalšia.“

Autor: Michal Duchovič, Zdroj: basket.sk