Kadeti po víkende na svojom konte jednu výhru a jednu prehru
10. marca 2015

Družstvo kadetov cez víkend vycestovalo do Žiliny a v domácom prostredí privítalo Nitru. Ponúkame informácie o zápase a komentár trénera.

MBK Victoria Žilina B : MBK Karlovka Bratislava 64: 51

Info o zápase: Štvrtiny: 9:13, 18:11, 15:15, 22:12, Fauly: 19, TH: 18/9, Divákov: 40, Rozhodovali: Pavela, Mozolová

Body za MBK Karlovka - Havel 19, Kadúch 11, Ázacis 7, Major 4, Šrol 2, Devečka 2, Pohančeník 2, Valla 2, Medrický  2, Bilčík 0

Slovo trénera Ivanovič: " Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme v úvode prevahu nad súperom, ktorý v druhom dejstve zabral a otočil skóre vo svoj prospech. V tretej štvrtine bol stav vyrovnaný, zvrat prišiel v poslednej štvrtine, kde sme odišli morálne a zápas sme zaslúžene prehrali. Prehru vidím zo štatistického hľadiska v troch aspektoch - katastrofálna úspešnosť premieňania pokusov spod koša  13/37 - nevyužitých 28 získaných lôpt - nízke percento úspešnosti trestných hodov 18/9. Z herného aspektu sme prehrali na obrannom odstavovaní, kde sme dávali šancu súperovi na skórovanie z druhej či tretej možnosti. Najdôležitejší aspekt prehry však vidím v prístupe niektorých hráčov k zápasu a plneniu taktických pokynov. Zápas sme si prehrali vlastnými chybami. Verím, že sa z toho poučíme a chyb nebudeme opakovať."

MBK Karlovka Bratislava. BKM SPU Nitra 82: 56

Info o zápase: Štvrtiny: 34:9, 23:13, 9:18, 16:16, Fauly: 26, TH: 11/6, Divákov: 15, Rozhodovali: Hudec, Lamoš

Body za MBK Karlovka - Havel 26, Kadúch 16, Major 11, Valla 10, Ázacis 6, Bilčík 5, Šrol 4, Devečka 2, Medrický 2, Pohančeník 0

Slovo trénera Ivanovič: " Spokojný som s prvým polčasom, kde sme dodržiavali taktické pokyny v obrane a súper sa len zriedka dostal k skórovaniu. V druhom polčase došlo z našej strany k akému si uspokojeniu a poľaveniu v koncentrácii, čo sa odzrkadlilo na premieňaní vyložených streleckých pozícií. Zápas sme zaslúžene vyhrali. Chcem hráčov pochváliť za nasadenie v obrane a snahu a zakončovanie rýchlych protiútokov. Počas víkendu sa nám potvrdilo, že výpadky v koncentrácii v zápase nás môžu stať dobrý výsledok. Gratulujem chlapcom k dnešnej výhre."