KADETI porazili lídra tabuľky
21. januára 2016

Družstvo kadetov je v sezóne 2015/2016 zložené z hráčov narodených v roku 1999 a 2000, ktorí momentálne hrajú súťaž v skupine západ. Počas minulého víkendu boli kadeti MBK Karlovky úspešní. Chalani vycestovali do Levíc a Nitry.  V sobotu nastrieľali Nitre 100 bodov a vyhrali rozdielom 52 bodov. V nedeľu ich čakal náročnejší zápas proti družstvu z Levíc, ktoré je lídrom tabuľky. Posledný zápas v skupine západ odohrajú 31.1.2016 na domácej pôde proti Prievidzi. KARLOVKA DO TOHO!!!

Sobota

Info o zápase:

BKM SPU Nitra - MBK Karlovka Bratislava 48:100 (24:47)

Body - Karlovka: Balvan 17, Havel 16, Záhora a Hormann po 14, Páleník a Šturdík po 10, Dulin 7, Kula 6, Kohút 4, Bernadovič 2.

Rozhodovali: Bugár a Pastirák

-   Hlas (komentár) k zápasu - Branislav Balvan: "V zápase sme ukázali, kam sme sa posunuli na tréningoch. Od začiatku sme začali hrať s dobrým nasadením a až do konca zápasu sme držali dostatočný bodový náskok."

Nedeľa

Info o zápase:

ŠBK Junior Levice A - MBK Karlovka Bratislava 70:87 (39:45)

Body - Karlovka: Páleník 17, Dulin a Záhora po 13, Havel, Šturdík, Balvan a Hormann po 10, Kadúch a Kohút po 2.

Rozhodovali: Višniarová a Hadari

-   Hlas (komentár) k zápasu - Tomáš Šturdík: "Do zápasu sme vstúpili veľmi koncetrovane, čo sa prejavilo aj na skóre, keď sme po prvej štvrtine vyhrávali v pomere 21:7. V druhej desaťminútovke sme sa ako keby na chvíľu s výsledkom upokojili a prehrali sme ju, hlavne kvôli chybám v obrane a lacným stratám v útoku. Do druhého polčasu sme teda vstupovali s náskokom šiestich bodov, ktorý sme hneď od jeho úvodu znova navýšili a pokračovali sme s organizovanou hrou v útoku z prvej štvrtiny a v podstate sa od polovice štvrtej štvrtiny len dohrávalo. Zápas jednoznačne hodnotím ako náš doteraz najlepší v prebiehajúcej sezóne, pričom aj pri tak kvalitnom súperovi nastúpili všetci hráči."