Kadeti splnili tajný cieľ coacha Brliťa, prejavili emócie na ihrisku i na lavičke
11. júna 2016

Napriek tomu, že sa kadetom MBK Karlovka nepodarilo dostať na záverečný turnaj Final Four, vidí tréner Braňo Brliť v ukončenej sezóne viacero pozitív. Chalani vyrástli herne, skúsenostne a pocítili basketbalovú emóciu.

"Nemali sme takého lídra, rozdielového hráča, ktorý by to na seba vzal v rozhodujúcich chvíľach. To nás stálo koncovku v niekoľkých tesných zápasoch. Dobehlo nás, že nemáme skúsenosti," tvrdí Braňo Brliť. Hra karloveských kadetov sa podľa neho postupne od začiatku sezóny zlepšovala a lídri sa určite časom ukážu.

Do nadstavbovej časti postupovali z druhého miesta, avšak ich súperi v základnej časti nepredviedli výkony na vrchole svojich síl. Rozdiel v kvalite sa prejavil v skupine o 1. - 8. miesto naplno. Prievidžania a Spišiaci majú hráčov s "extraligovými" skúsenosťami, Levice a Považskú Bystricu zase ťahajú mladíci, ktorých už otestovala aj európska súťaž. "Som rád, že napriek tomu že sme nepostúpili, sme sa herne posunuli, získali skúsenosti. Bolo vidieť, že chalani začínajú postupne pri basketbale rozmýšľať, nekonajú strojovo. Šli na dno síl a objavili sa aj emócie, bez ktorých to nie je ono," chváli svojich zverencov Braňo, ktorého tajným cieľom bolo, aby sa kadeti sa z basketbalu tešili, na lavičke i na ihrisku. A ten spolu splnili.

Ako sa chalani postupne blížia k mužským súťažným rokom, je potrebné pracovať na komplexnom rozvoji. "Keď hráč nemá bázu, nemá na čom stavať v budúcnosti. Vo svojej mládežníckej kategórii dominuje, no prejde ku starším a tam sa stratí. Chalani ale musia chcieť dať zo seba dačo navyše, obetovať čas, ktorý ich rovesníci trávia oddychom," hovorí B. Brliť. Dodáva, že do zostavy sa po pol roku vrátil aj Filip Dulin, ktorý si "odbehol" na atletickú dráhu. Rovnako, ako hráči narodení v roku 2000, svoju úlohu v tíme zvládol a nebol iba do počtu.