Kadeti vyhrali cez víkend zápas proti Interu a žiaci bojovali so Sereďou
27. januára 2015

Víkend víťazne pre kadetov, žiaci sa snažili uhrať lepší výsledok ako v prvom kole, čo sa im aj podarilo.

MBK Karlovka Bratislava:BK Inter Bratislava 72:59

Info o zápase: Štvrtiny: 14:10, 15:18, 22:14, 21:17, Fauly: 23, TH: 10/19, Divákov: 40, Rozhodovali: Šramko, Šepeľa.

Body za MBK Karlovka - Havel 17, Hedera 17, Ázacis 15, Šrol 9, Devečka 8, Kadúch 4, Šturdík 2, Pohančeník 0, Major 0, Medrický 0, Bilčík 0, Valla 0

Slovo trénera Ivanovič: " V poslednom zápase základnej časti sme mali Interu čo vracať (25 bodová prehra na Interi). Na zápas sme sa dôkladne pripravovali, vedeli sme kde je najväčšia súperova sila. Prvý polčas bol vyrovnaný aj vďaka naším chybám v obrane. Po zmene strán hráči dodržiavali obranné pokyny a nepúšťali sme súpera do ľahkého skórovania. Zápas sme nakoniec vyhrali dvojciferným rozdielom. Víťazstvo nás teší, no v tabuľke nás to už neposunie na postupovú priečku. V nadstavbovej časti budeme bojovať v skupine o 9.-13. miesto a budeme chcieť dosiahnuť najlepšia umiestnenie. Chlapcom gratulujem k víťazstvu, opäť ukázali svoje kvality."

ŽIACI

BK Lokomotíva Sereď: MBK GABBO Karlovka BA 95:15

Info o zápase: Po polčase: 49:9, Štvrtiny: 26:6, 23:2, 29:1, 18:5, Fauly: 9- 7, Trestné hody: 8/4 - 14/3, Diváci: 30

Rozhodovali: Strauch, Jančár

Body za MBK GABBO Karlovka: Pukančík 4, Boďa 4, Holzmann 2, Bacul 2, Štibraný 1, Kollár 1, Čechmánek 1.

Komentár za MBK GABBO Karlovka trénerka Denisa Zambová: "Družstvo Serede je lídrom v našej súťaži, do Serede sme prišli uhrať čo najlepší výsledok. Ich fyzicky zdatnejšie družstvo nás samozrejme potrápilo. Do zápasu nastupujeme ustráchane.  Splnili sme však jeden z našich cieľov zápasu a nedostali sme 100ku v druhom zápase. Počas zápas si vytvoríme niekoľko pekných útočných akcií, avšak strely nie sú úspešné, čoho výsledkom je dosiahnutý nízky počet bodov. Naše premenené strely 10 a 15 bodov je veľmi málo. V zápase sa veľmi pekne chytil Oliver Čechmánek (ročník 2002). Za obranu chválim aj Matúša Kollára, ktorý bojoval pod košom s vyšším a zdatnejším súperom. Našou snahou bolo hrať v postupnom útoku hoď a bež, kde veľmi pekne spolupracovali RomanBacul s Matúšom Pukančíkom. Aj napriek nepriaznivému výsledku hodnotím výkony pozitívne. Veď vyhrávať môže len ten, kto už okúsil prehru. Ja verím a viem, že nás tieto prehry posúvajú  ďalej."

BK Lokomotíva Sereď: MBK GABBO Karlovka BA 119:10

Info o zápase: Po polčase: 61:1, Štvrtiny: 34:1, 27:0, 25:6, 33:3, Fauly: 14-11, Trestné hody: 11/9 - 12/2, Diváci: 30
Rozhodovali : Strauch, Jančár

Body za MBK GABBO Karlovka: Pukančík 2, Bacul 2, Boďa 2, Kollár 2, Čechmánek 2.

Komentár za MBK GABBO Karlovka trénerka Denisa Zambová: "Družstvo Serede je lídrom v našej súťaži, do Serede sme prišli uhrať čo najlepší výsledok. Ich fyzicky zdatnejšie družstvo nása samozrejme potrápilo. Do zápasu nastupujeme ustráchane. Splnili sme však jeden z našich cieľov zápasu a nedostali sme 100ku v druhom zápase. Počas zápas si vytvoríme niekoľko pekných útočných akcií, avšak strely nie sú úspešné, čoho výsledkom je dosiahnutý nízky počet bodov. Naše premenené strely 10 a 15 bodov je veľmi málo. V zápase sa veľmi pekne chytil Oliver Čechmánek (ročník 2002). Za obranu chválim aj Matúša Kollára, ktorý bojoval pod košom s vyšším a zdatnejším súperom. Našou snahou bolo hrať v postupnom útoku hoď a bež, kde veľmi pekn spolupracovali RomanBacul s Matúšom Pukančíkom. Aj napriek nepriaznivému výskedku hodnotím výkony pozitívne. Veď vyhrávať može len ten, kto už okúsil prehru. Ja verím a viem, že nás tieto prehry posúvajú ďalej.