Karlovka aj "medzimestským" majstrom, triumfovala nad tímami zo Žiliny
05. októbra 2016

Basketbalový tím Karlovka Prírodovedec Multichuys, ktorý hrá svoje zápasy v Bratislavskej mestskej basketbalovej lige, triumfoval v pohári najlepších tímov Bratislavy a Žiliny. V treťom ročníku Pohára víťazov pohárov mestských líg sa naši chalani zaskveli proti žilinským mančaftom Kuričova žena a EDIS Computers.

Tréner bratislavského majstra Jozef Mižák si myslí, že turnaj bol skvelou previerkou pred ďalším ročníkom mestskej ligy. Súperi zo Žiliny prišli výborne pripravení. "V prvom zápase proti sme sa na začiatku trošku hľadali a hra nebola podľa našich predstáv. Hralo sa rýchlo a skôr sme mysleli na útok ako na obranu. Súperovi sme nedokázali odskočiť na väčší rozdiel. Až v tretej štvrtine sme mu dokázali odskočiť, aj na 20 bodov a napokon sme vsietil až 106 bodov," hodnotí.

Finálový zápas napriek veľkým očakávaniam a pokojnému záveru predchádzajúceho stretnutia ale Multichuyom nevychádzal vôbec podľa predstáv. Tím Kuričova žena nielenže odolával v prvom polčase, ale v polovici stretnutia dokonca viedol. V druhom polčase sa to našim chalanom ale už rozsypalo do koša a dokázali zápas otočiť. Záver si už chalani postrážili a po ťažkom boji - aj samých so sebou - napokon vyhrali. "Chcem sa poďakovať hráčom, že aj napriek zlému zápasu a frustrácii, našli v sebe silu pobiť sa o výsledok," hodnotí tréner.

REGENT – KURIČOVA ŽENA 67:97 (22:28, 12:24; 12:22; 21:23)
Ďuriš 20(3), Straško 16(2) - Beňadik 21, Hájek 18(4),
TH: 24/9 - 11/8; F: 15 -22; 3b: 6-8,

MULTICHUYS – EDIS COPUTERS 106:79 (27:25, 22:21, 33:14; 24:19)
Krajčír 32(1),Ciho J. 25(2), - Soška O. 20, Závodný 14(2),
TH: 14/10- 13/9; F: 12-13 ; 3b: 6-4,

REGENT – EDIS COMPUTERS 84:82 (24:21, 22:23; 19:28; 19:10)
Ďuriš 19(3), Gregor Mi. 12(2) , - Soška J. 20, Závodný 19(5),
TH: 22/14 - 24/10; F: 19 -21; 3b: 3-10,

MULTICHUYS – KURIČOVA ŽENA 81:76 (15:12, 11:20, 26:22; 29:22, )
Krajčír 26, Ciho M. 16(5), - Beňadik 28(1), Remenec 16(1),
TH: 18/11- 21/6; F: 13-18, 3b: 6-6, TCH: Krajčír(Multichuys),Boledovič(Multichuys),

MVP : Juraj Krajčír (Multichuys)

Najlepší tréner: Jozef Mižák (Multichuys)

All Stars : Juraj Krajčír (Multichuys), Jaroslav Ciho (Multichuys), Richard Ďuriš (Regent), Tomáš Závodný (EDIS), Adrian Beňadik (Kuričova žena)

Nalepší strelec: Juraj Krajčír (Multichuys) – 58 bodov

Najlepší strelec za 3body: Miroslav Ciho (Multichuys), Tomáš Závodný (EDIS) – 7 trojok

Najlepší strelec trestných hodov: Jozef Soška (EDIS), – 10/12, t.j. 83%

Najslušnejšie družstvo: EDIS COMPUTERS ŽILINA