Karlovka doma privíta nováčika, duel so Žilinou bude priamy súboj o play off
08. novembra 2017

Desiate kolo Eurovia SBL otvorí zároveň druhú štvrtinu základnej časti. Tú odštartujeme stredajším domácim zápasom o 19:00 proti nováčikovi PP & TV RAJ Žilina, na palube ktorého sme v 1. kole vydreli víťazstvo až v poslednej sekunde ďalekonosným projektilom Dalibora Hliváka.

Súper síce bude chcieť odčiniť prehru, na horúcej palubovke Karlovky chce zvíťaziť, ale naši chalani majú za sebou kvalitný nedeľný duel v Prievidzi, predtým domáce víťazstvo nad Handlovou. V hale prof. Rovného budúci diváci svedkami významného duelu z pohľadu pozície zaručujúcej účasť vo vyraďovacích bojoch. Na jednej z nich sa držia momentálne hráči Karlovky, ktorí majú o víťazstvo viac v porovnaní so Žilinou. Náš súper má po prvej štvrtine základnej časti zatiaľ vonku bilanciu piatich prehier.

Pohľad na čísla hovorí jasnou rečou, Karlovka je skôr defenzívnejšie ladeným družstvom, dostáva takmer o desať bodov menej na zápas. Žilinčania sa opierajú o ofenzívu, v porovnaní so súperom dávajú v stretnutiach o viac ako jedenásť bodov viac.

"Do zápasu ideme s cieľom vyhrať. Potrebujeme potvrdiť víťazstvo v Žiline z úvodu sezóny. Vieme, čo Žilinčania hrajú, atleticky sú veľmi dobre pripravení a my sa im musíme vyrovnať fyzickou hrou. Musíme hrať svoju hru koncentrovane celých štyridsať minút," povedal pred zápasom náš pivot Andrej Kuffa.