Karlovka favoritom duelu na Spiši, zápas odohrá cestou na pohár do Košíc
13. februára 2018

Ešte pred začiatkom Slovenského pohára Karlovka odohrá svoj odložený zápas 32. kola v Spišske Novej Vsi. Pôvodne sa mal hrať duel v stredu, ale aby naši chalani necestovali dvakrát po sebe na východ (Slovenský pohár sa hrá v Košiciach), odohrajú svoj zápas cestou na pohárovú súťaž. 

Pre Spišskú Novú Ves je dohrávka 32. kola poslednou šancou, ako ešte aj v rámci teórie zabojovať o miesto vo vyraďovacích bojoch. Zverenci Petra Ivanoviča mali dlhší čas na to, aby zabudli na nevydarený zápas so Svitom, ktorý doma prehrali hladko 67:96. Hráči Karlovky sú zatiaľ pevne na siedmom mieste tabuľky, prípadný triumf na Spiši môže túto pozíciu len potvrdiť.

Karlovka bojuje v aktuálnej sezóne so zraneniami, dlhodobo koučovi chýbala štvorica hráčov, no v poslednom období sa pridali zdravotné problémy Michala Podhorského, Juraja Hašana a Andreja Kuffu. Či je niektorý z hráčov v poriadku alebo sú stále zranení, nechcel tréner z taktického hľadiska konkretizovať. "Budú hrať všetci zdraví hráči, ktorých mám k dispozícii," povedal.

Napriek tomu bude favoritom duelu Karlovka, ktorá má proti súperom z ôsmeho až desiateho miesta bilanciu 9 výhier a len jedinej prehry. "Mali sme týždňovú pauzu, v hlavách už nemáme posledný zápas so Svitom. Chceme nadviazať na naše dobré výkony zo zápasov predtým. V Spišskej Novej Vsi hráme cestou na Slovenský pohár, a jednoznačne ideme vyhrať. Ak si chceme ustrážiť siedmu priečku pred play off, iná možnosť neprichádza do úvahy. Aj ja sám som sa po návrate do toho opäť dostal, proti Svitu som bol s tímom len tretí deň," povedal pred zápasom Daniel Stránsky, ktorý sa len nedávno vrátil z erasmu v Holandsku.