Karlovka hostí Levice, ak vyhrá, má isté play-off
17. februára 2015

Basketbalistov VŠEMvs Karlovka Bratislava čakajú do skončenia základnej časti Eurovia SBL 2014/15 už len tri zápasy. V tom najbližšom privítajú na svojej palubovke tím Eucos Levickí Patrioti, stredajšie stretnutie 34. kola súťaže sa začína v hale na Lafranconi od 18.30 h. Ak Karlovka zvíťazí, vo svojej premiérovej sezóne medzi elitou si zabezpečí postup do play-off.

Eurovia SBL - 34. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - Eucos Levickí Patrioti (streda, 18.30 h)
rozhodujú: Pipíška, Hančík, Bara

Obom tímom pôjde oveľa. Ak si chcú Levice udržať šancu na postup do play-off, musia v stredu na Karlovke bezpodmienečne zvíťaziť. Ich aktuálna forma nie je oslnivá, z posledných piatich zápasov prehrali zverenci trénera Ladislava Lutovského štyri. V sobotu proti Komárnu predviedli sympatický výkon, favorizovaný súper im ušiel až na konci. "Dlho to bolo vyrovnané. Komárnu padli v tretej štvrtine strely z vonku, kedy sa to celé zlomilo,“ povedal k duelu kapitán patriotov Vladimír Klár, ktorý bol s 24 bodmi najlepším strelcom svojho tímu.

Levičania začiatkom týždňa po dlhšom čase trénovali v počte desať. Proti Karlovke by sa mal do zostavy vrátiť aj uzdravený tvorca hry Luka Igrutinovič, ktorý vynechal posledné dva ligové súboje pre chrípku. Chýbal najmä pred týždňom v Spišskej Novej Vsi, kde Levice nezvládli priamy duel o ôsme miesto v tabuľke a prehrali 72:89. "Zranenia si hráči doliečili, aj Luka už trénoval. Na Karlovku ideme s cieľom vyhrať. Chceli sme zdolať aj Komárno, ale žiaľ sa to nepodarilo. Potrebujeme vyhrať dohrávku s Nitrou a musíme mať oproti Spišskej výhru naviac. Zápas na palubovke Karlovky bude kľúčový. Jednoznačne tam potrebujeme vyhrať," dodal Klár pre portál Basket.sk.

Karlovka má rovnako ako jej stredajší súper za sebou nevydarený týždeň. Nováčik najskôr v stredu prehral s Komárnom a potom v sobotu odohral v Banskej Bystrici svoj najslabší zápas v sezóne. Prehra o 73 bodov bola najvyššou pre Karlovku v jej krátkej extraligovej existencii. "Na vysokú prehru z posledného zápasu v Banskej Bystrici sa snažíme čo najrýchlejšie zabudnúť. Treba sa poučiť z chýb a hrať tak, aby sa podobný zápas už nezopakoval. Leviciam ide o play-off, ak chcú pomýšľať na postup medzi najlepšiu osmičku, potrebujú u nás vyhrať. Kľúčové bude ubrániť Luku Igrutinoviča na rozohrávke, ako aj nebezpečného strelca Malika Storyho. Našim cieľom bude sa dostať na pozitívnu vlnu a dokázať, že sobota v Bystrici nebol jednoducho náš deň," povedal pred stredajším duelom asistent trénera Karlovky Peter Ivanovič, ktorý dodal, že hrať nebude Dalibor Hlivák. Mladý rozohrávač má podozrenie na zlomeninu v členkovej kosti a čaká ho dlhšia pauza.

Aktuálna súpiska Eucos Levickí Patrioti:
Eddi Jurjevič, Malik Story, Luka Igrutinovič, Matúš Marchyn, Andrej Galád, Jakub Drapák, Vladimír Klár, Maurizio Galata, Nemanja Miljkovič, Željko Novak

KARLOVKA DO TOHO !!!