Karlovka hostí poslednú Nitru
20. januára 2015

Stredajšie 28. kolo Eurovia SBL odštartuje záverečnú štvrtinu základnej časti súťaže. Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava si v ňom zmerajú sily s tímom MBK SPU Nitra. Úvodný rozskok má v hale FTVŠ na Lafranconi tradičný začiatok 18.30 h.

Eurovia SBL - 28. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK SPU Nitra (streda, 18.30 h)
rozhodujú: Fuska, Bartoš, Doušek (komisár: Černušák)

Omladený tím Nitry s výnimkou amerického pivota Justina Warda tvoria rovnako ako v Karlovke výhradne mladí slovenskí hráči. Na rozdiel od toho bratislavského sa nitrianskemu mužstvu nedarí a s bilanciou 3 výhry, 23 prehier mu patrí v tabuľke SBL posledné miesto. To zatiaľ posledné víťazstvo dosiahli zverenci trénera Ľubomíra Urbana 7. januára v rámci 24. kola, keď na domácej palubovke zdolali trápiacu sa Iskru Svit 78:69. Vtedy pod košom exceloval Ward, ktorý zaznamenal 40 bodov a 18 doskokov. Americký center je s priemerom 21,7 bodu na zápas najlepším strelcom súťaže, medzi doskakovačmi sa delí o prvé miesto so Stanom Brownom zo Spišskej Novej Vsi (priemer 9,7 na zápas).

V sobotu tím spod Zobora nestačil v Handlovej na domácich "baníkov" a prehral 64:92. Kouč Urban bol napriek výsledku s výkonom svojich zverencov spokojný. "Do zápasu sme vstúpili dobre. Aj napriek našej bojovnosti súper pridal v obrane a dokázal si vytvoriť polčasový náskok. Hráči ale bojovali, nevzdávali sa a v tretej aj vo štvrtej štvrtine sme mali veľmi dobré momenty. Aj napriek výsledku predviedli moji hráči veľmi sympatický výkon," povedal po zápase Urban.

Nitrania zatiaľ prehrali s Karlovkou všetky tri vzájomné stretnutia v aktuálnej sezóne, do štvorice by to však chceli zmeniť. "Aj keď je Karlovka v tabuľke oveľa vyššie ako my, stále je to súper, proti ktorému máme reálnu šancu vyhrať. Ich výhodou je, že majú o niečo viac skúseností a sú viac zohratí ako my. Posledné zápasy však dokázali, že väčšinu času dokážeme držať krok s kvalitnými súpermi. To by mohol byť pre nás impulz, aby sme vylepšili zápasovú bilanciu s Karlovkou," uviedol pred stredajším duelom pivot Juraj Jánošík.

Karlovka nastúpi už aj s uzdraveným ostrostrelcom Michalom Kožárom, ktorý vynechal sobotňajšie derby proti Interu. Otázny je štart Richarda Kucsu a Mareka Doležaja, ktorých trápia choroby. "Dôležité bude ubrániť podkošové duo Justin Ward, Roman Vido, ktorí sú ťahúňmi družstva spod Zobora. Na obvode si budeme musieť dať pozor najmä na Jakuba Novysedláka a uzdraveného Lukáša Bukoviča. Určite budeme chcieť využiť výhodu domácej palubovky a zvíťaziť proti Nitre aj v štvrtom tohtosezónnom vzájomnom súboji," povedal asistent trénera Karlovky Peter Ivanovič.