Karlovka hostí silné Komárno
10. februára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava si v stredajšom zápase 32. kola Eurovia SBL zmerajú sily s aktuálne druhým tímom tabuľky MBK Rieker Com Therm Komárno. Úvodný rozskok je v Športovej hale prof. Rovného FTVŠ UK na Lafranconi na programe v tradičnom čase o 18.30 h.

Eurovia SBL - 32. kola
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Rieker Com Therm Komárno (streda, 18.30 h)
rozhodujú: Pipíška, Matejčík, Bartoš (Tulik)

Komárno má za sebou náročný týždeň. Počas uplynulých siedmich dní odohrali zverenci trénera Miljana Čuroviča až tri stretnutia. V piatkovom štvrťfinále Slovenského pohára zvíťazili nad Levicami, v sobotňajšom semifinále si po dramatickom priebehu poradili s Banskou Bystricou, aby napokon v nedeľňajšom finále nestačili na víťazný Inter Bratislava. "Inter bol jasným favoritom. Najmä z toho dôvodu, že naše mužstvo je v súčasnosti riadne zdecimované a trápia nás viaceré zranenia. Aj dnes niektorí hráči nastúpili len so sebazaprením. Chalani bojovali, nechali na ihrisku všetko, ale so šiestimi ako-tak zdravými hráčmi sa hrať nedá. S celkovým herným prejavom družstva na celom turnaji som spokojný. Súper vyhral zaslúžene," hodnotil finálový turnaj Slovenského pohára tréner "obuvníkov" Miljan Čurovič.

Komárňanskému koučovi chýbala vo finále zranená trojica Hrvoje Sertič, Marek Kozlík, Michal Maslík, kľúčový hráč MBK T.J. Bannister odohral duel proti Interu len so sebazaprením. Americký tvorca hry kríval od úvodného rozskoku a keď si Bratislavčania v tretej štvrtine utvorili rozhodujúci náskok, tréner Čurovič ho posadil oddychovať na lavičku. Jeho štart v stredajšom stretnutí proti Karlovke je tak viac ako otázny. V lige sa klubu zo slovensko-maďarského pohraničia darí. Čurovičovci sú v tabuľke druhí, premožitela nenašli v posledných štyroch dueloch.

Karlovka minulú stredu odohrala výborné stretnutie proti lídrovi SBL z Prievidze. Hosťom dlho hrozilo, že prídu o svoju desaťzápasovú víťaznú sériu, keď ešte minútu pred záverečným klaksónom viedli o jediný kôš. Domáci mali potom na dosah obrat v stretnutí, ale trojkový pokus Dalibora Hliváka nebol úspešný. Prievidžania už následne duel "ušestkovali" do víťazného konca a upevnili si vedenie v súťaži. Nováčik sa potom v piatok predstavil na Pasienkoch v súboji proti Interu, ktorý vo štvrťfinále Slovenského pohára podľa očakávania dominoval a napokon vyhral celú súťaž.

V stredu budú mať tréneri Milan Černický s Petrom Ivanovičom s výnimkou dlhodobo zraneného Filipa Lehmana k dispozícii kompletný káder. "S favoritom chceme zabojovať o dobrý výsledok na domácej palubovke. Komárno je silné v rýchlych protiútokoch a v hre z perimetra. Kľúčom bude ubrániť jeho trojbodovú streľbu a spomaliť rýchlu hru súpera. Komárno má za sebou náročný pohárový týždeň, my sme tento čas využili na prípravu, verím, že to v zápase zúročíme," naznačil ambície Karlovky asistent trénera Peter Ivanovič.

Súpiska MBK Rieker Com Therm Komárno:
Hrvoje Sertič, Matúš Jurčina, Matej Marchyn, Levente Slezák, Filip Halada, Siniša Bilič, Saša Jankovič, T.J. Bannister, Jan Kratochvíl, Babatunde Alawoya, Marek Kozlík, Michal
Maslík

KARLOVKA DO TOHO !!!