Karlovka hrá v Prievidzi: Vybojujú naši chalani historické víťazstvo?
05. novembra 2017

Nedeľňajšia dohrávka 9. kola medzi našimi chalanmi a Prievidzou na palubovke súpera uzavrie tiež prvú štvrtinu základnej časti Eurovia SBL.

Duel by sa dal charakterizovať ako súboj o pokojný stred tabuľky, Karlovka sa prípadným víťazstvom môže bodovo dotiahnuť na súpera. V neprospech našich chalanov však hovorí historická bilancia v rámci ligy, keď ešte v Niké aréne ani raz neuspeli. Na Hornú Nitru cestujú zverenci Petra Ivanoviča povzbudení domácim triumfom 81:61 nad Handlovou. 

Zaujímavým faktorom duelu môže byť streľba za tri body. Domáci sa v tomto smere opierajú o Granta Sittona či Rodneyho Glasgowa, hostia o Dávida Abrháma a Dalibora Hliváka.  Prievidza dáva v porovnaní s Karlovkou až takmer o 17 bodov viac na zápas. Lenže bratislavský celok má lepšiu defenzívu, keď inkasuje v priemere o viac ako dva body menej. 

"Očakávam veľmi náročný zápas pred skvelým publikom, ktoré vždy ženie domácich vpred. Musíme sa vyvarovať hluchým momentom a zlým rozhodnutiam, z ktorých môžu prameniť nezmyseľné straty a následné rýchle protiútok, v ktorých je Prievidza veľmi silná," opísal Dalibor Hlivák.

Juraj Hašan potvrdil, že Prievidza ma dobre vyskladaný kvalitný káder: "Hrá rýchly behavý basketbal a tak isto je nebezpečná aj spoza trojkového oblúka. Myslím, že dôležitá z našej strany bude tvrdá a precízna obrana, aby sme nedovolili Prievidzi hrať ich hru. Iba vtedy môžeme pomýšľať na to, že uhráme dobrý výsledok."

Zápas v Prievidzi čaká našich chalanov v nedeľu o 17:00 h.