Karlovka hrdá na kolektívnu hru, teší sa na derby
01. decembra 2014

Vyhrali v Nitre, vo Svite a v sobotu aj v Handlovej. Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava dosiahli počas víkendu ďalší cenný výsledok a spolu so štyrmi domácimi víťazstvami majú po 17. kole SBL bilanciu 7–10. Ako nováčikom medzi extraligovou elitou im patrí v tabuľke šieste miesto, na piatu Handlovú strácajú jediný triumf.

Kolektívny výkon

Karlovka je hrdá na svoju kolektívnu hru a práve príkladný tímový výkon bol základom úspechu na palubovke „baníkov“. Po vyrovnanom prvom polčase sa „vysokoškoláci“ z Bratislavy prezentovali v Handlovej umnou hrou celého družstva. „Rozhodujúcim faktorom boli naša veľká bojovnosť a túžba po víťazstve. Hrali sme tímový basketbal, hlavne v druhom polčase, o čom svedčí aj päť hráčov s dvojciferným počtom nastrieľaných bodov. V prvom polčase sme mali trinásť stratených lôpt, čo je na dvadsať minút veľa. Po zmene strán sme si však viac vážili loptu a nerobili zbytočné chyby. Pridali sme k tomu aj dobrý doskok, sedemnásť finálnych prihrávok a víťazstvo sme si na konci zápasu taktickou hrou ustrážili,“ hodnotil duel pre Basket.sk asistent trénera Peter Ivanovič.

Richard Kucsa (VŠEMvs Karlovka Bratislava) (Foto: Martin Šopinec)

Prišli o Kucsu

Jediným negatívom na sobotňajšom výsledku bolo pre Karlovku zranenie Richarda Kucsu. Najskúsenejší hráč z tímu plného mladých Slovákov sa zranil v závere prvej štvrtiny. „Strata Riša mrzela každého. Ale bol to práve on, ktorý potom počas celého zápasu mentálne podporoval tím a chalanov povzbudzoval z hľadiska. Tí sa mu po výhre odvďačili ďakovačkou priamo z palubovky,“ pokračoval v komentári Ivanovič.

Peter Ivanovič (Karlovka) (Foto: Martin Šopinec)

Cieľom baviť divákov atraktívnou hrou

Karlovka je v tabuľke šiesta s minimálnou stratou na Handlovú, vyššie sú už len tímy „veľkej štvorky“ Prievidza, Inter, Komárno a Svit. Peter Ivanovič upozorňuje, že umiestnenie mohlo byť aj lepšie, ak by sa tímu vyhýbali zranenia a mladíci by zvládli koncovky vyrovnaných duelov. „Postavenie v tabuľke odzrkadľuje našu aktuálnu formu. I napriek viacerým zraneniam sa nám podarilo zvíťaziť v niektorých ťažkých zápasoch, naopak, mali sme viacero zápasov dobre rozohraných a nepodarilo sa nám ich dotiahnuť do víťazného konca. Našim cieľom je posúvať sa vo výkonoch vpred od zápasu k zápasu. Ak budeme vyhrávať, môže byť aj postavenie v tabuľke dobré. Chceme hlavne našou hrou prilákať a baviť divákov na domácich zápasoch,“ dodal asistent hlavného kouča Milana Černického.

V stredu Karlovka privíta vo svojej hale na Lafranconi v mestskom derby majstrovský Inter. „Žlto-čiernym“ v sobotu proti Leviciam chýbali opory Peter Sedmák, Martin Rančík, Viliam Kosa, ktorých trápia zranenia a iné zdravotné problémy. „Naša zostava tiež nie je momentálne ideálna, zranený okrem Kucsu je aj Filip Lehman. V domácom prostredí chceme určite podať dobrý výkon a potrápiť tak favorita z Pasienkov. Kľúčové bude ustrážiť si obranný doskok a zastaviť súperove protiútoky,“ naznačil ambície Karlovky pred derby Peter Ivanovič.

Zdroj: basket.sk