Karlovka medzi prvými so začiatkom prípravy na nový ročník
03. júna 2015

Družstvo VŠEMvs Karlovka Bratislava po úspešnej nováčikovskej sezóne v Eurovia SBL plánuje pokračovať vo svojej filozofii dávania príležitostí slovenským hráčom aj v ďalšom ročníku. V pondelok 1. júna medzi prvými začala s prípravou na sezónu 2015/2016.

Na úvodnom tréningu sa predstavilo desatoro hráčov, z rôznych zdravotných i iných dôvodov chýbali ďalší hráči A tímu. "Kvôli pracovným povinnostiam sa prvého tréningu nezúčastnil Žilík a Hoferica, v reprezentačnom tíme do 20 rokov máme rozohrávačov Abrháma s Hlivákom, Dědeček má problém s krčnou chrbticou a momentálne rehabilituje, Lehman zatiaľ trénuje po operácii individuálne," prezradil viac o absenciách generálny manažér tímu František Kubala. Úvodný týždeň prípravy povedie asistent trénera Peter Ivanovič s manažérom tímu, keďže hlavný tréner Milan Černický si plní reprezentačné povinnosti pri tíme do 20 rokov. Hráči budú začínať zľahka, jednofázovo a postupne budú naberať na intenzite. Z hráčskeho kádra oproti vlaňajšej sezóne ubudlo zatiaľ iba jediné meno - Richard Kucsa. "Rišovi by sme sa chceli touto cestou poďakovať za odvedené výkony v drese Karlovky, či už na palubovke alebo mimo nej. Jeho ďalšie plány sa týkajú trénerského remesla, ktorému by sa chcel intenzívnejšie a profesionálne venovať. Ďakujeme mu za pôsobenie na trénerskej lavičke druholigového tímu FTVŠ UK Karlovka Bratislava, či ako scouting analytika pri A tíme VŠEMvs v nováčikovskej sezóne EUROVIA SBL, ale aj mnohými ďalšími vecami. Sme veľmi radi, že mohol byť súčasťou nášho hráčskeho a trénerského tímu a ešte raz mu prajeme všetko len to najlepšie do jeho ďalšej basketbalovej i súkromnej budúcnosti," vyjadril sa na tému odchodov Kubala.

11073862_980218318672581_3778541049945425459_n

Do konca júna budú Karlovčania fungovať v domácich podmienkach, po návrate Milana Černického sa začne ďalšia časť prípravy, v ktorej bude družstvo úzko spolupracovať s kondičným trénerom Marekom Mikletičom na budovaní kondície. Po ukončení tejto fázy budú mať hráči mesačné individuálne tréningy a 2. augusta budú pokračovať v príprave sústredením v Piešťanoch. "Počas júnovej prípravy budeme testovať viacero hráčov, uvidíme kto z nich zabojuje o miesto v našom kolektíve. Juraj Hašan ako naša prvá avizovaná posila bude s nami už od úvodu. Prvé prípravné stretnutie pred novým ročníkom, ktoré sa uskutoční 26. augusta o 18:00. Našim súperom bude družstvo BK Inter Bratislava, zápas sa uskutoční v Hant Aréne. Všetci ste srdečne pozvaní!,"dodáva na záver manažér tímu Karlovky.

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk