Karlovka na krídle aj s Filipom Lehmanom
13. júna 2016

V drese Karlovky bude pokračovať aj Filip Lehman. Slovenský krídelník sa s vedením VŠEMvs Karlovka Bratislava dohodol na dvojročnom kontrakte. „Chcem pomôcť tímu predvádzať takú hru, aká sa bude divákom páčiť,“ hovorí odhodlane.

Poslednú Filipovu sezónu radikálne zasiahlo zranenie nohy, po operácii dlho pauzoval. K tímu sa mohol pripojiť až v závere základnej časti. „Zo začiatku som po návrate pociťoval bolesti, po zápasoch a po tréningoch som mal pocit, že to nie je ešte ono. Postupne sa to však zlepšovalo,“ tvrdí 29-ročný hráč s tým, že sa sústredil najmä na patričnú regeneráciu a pravidelné rehabilitačné cvičenia.

Podľa manažéra A-tímu Františka Kubalu je dohoda s Filipom dobrý krok. „Filipove pôsobenie v Karlovke výrazne ovplyvnila dlhá rekonvalescencia po operácii. O to radšej sme, že je definitívne späť, pripravený a motivovaný hrať v našich farbách na najvyššej úrovni ešte aspoň dva roky,“ myslí si F. Kubala. Filip je podľa neho skúsený hráč, ktorý svojim prístupom k povinnostiam na ihrisku i mimo neho dokáže inšpirovať ostatných, čo je najmä pre mladý tím veľmi dôležité. "Verím, že budeme schopní efektívne využiť jeho široké defenzívne možnosti pri bránení kľúčových hráčov na pozíciách 1 až 4,  stále výborné atletické danosti v tranzícii, ako aj zodpovednosť a skúsenosť v útočnej časti hry."

Kolektív VŠEMvs Karlovka Bratislava už začala s prípravou na nadchádzajúcu sezónu. Tím Peťa Ivanoviča sa postupne dostáva do tempa už v takmer kompletnom zložení. „Je to dobre pre chalanov. V prvom rade sa aspoň hýbu a pracujú pod dohľadom, lebo inak by zrejme sedeli zväčša doma, druhá vec, môžu sa navzájom spoznávať, čo robia zle, na čom treba ešte pracovať, prípadne si pri odstraňovaní chýb pomôcť,“ je presvedčený Filip.