Karlovka nestačila na lídra súťaže a prehrala 61:99
21. októbra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava prehrali v dohrávke 5. kola Eurovia SBL na palubovke lídra súťaže MBK Rieker Com Therm Komárno 61:99. Domáci potvrdili úlohu favorita bez väčších problémov a udržali si tohtosezónnu neporaziteľnosť. Nováčik z Karlovky po triumfe v Nitre v úvodnom kole zaznamenal štvrtú prehru za sebou a v neúplnej tabuľke SBL mu patrí priebežné ôsme miesto.

SBL - 5. kolo:
MBK Rieker Com Therm Komárno – VŠEMvs Karlovka Bratislava 99:61 (19:14, 31:11, 25:18, 24:18)
Zostava a body VŠEMvs Karlovka: Hoferica 14, Židzik 13, Žilík 10, Bečarik 9, Kožár 0 (Lehman 9, Doležaj 4, Dalibor Hlivák 2, Dědeček 0, Stránsky 0, Krajčír 0, Abrhám 0),
najviac bodov Komárna: Bannister 24, Jankovič 15, Bilič 14.
TH: 19/14 – 30/10, trojky: 11 – 1, fauly: 23 – 21, pred 350 divákmi rozhodovali Ženiš, Turčin a Kurpaš

Hlasy po zápase:
Peter Ivanovič, asistent trénera VŠEMvs Karlovka: "V zápase sme stačili s favoritom držať krok len v prvej štvrtine. Potom sme si vybrali hluchú chvíľku a Komárno nám odskočilo na dvojciferný rozdiel v skóre, ktorý postupne narastal. Príčiny prehry vidím v našej slabej obrane a nízkej percentuálnej úspešnosti streľby. Nepremenili sme veľa voľných striel a z následných protiútokov nás súper trestal. Musíme hrať koncentrovanejšie a sústrediť sa maximálne na výkon na ihrisku, najbližšie už túto stredu doma proti Banskej Bystrici."

Juraj Krajčír, kapitán VŠEMvs Karlovka: "Vedeli sme, že nás čaká náročný súper, ktorý v prebiehajúcej sezóne ešte nezaváhal. V úvode zápasu sme držali so súperom krok, v druhej štvrtine sme sa však nevyvarovali hluchému úseku, v ktorom sme stratili niekoľko lôpt a domáci nám vďaka tomu odskočili na viacbodový rozdiel. V ďalšom priebehu sme sa snažili skóre dotiahnuť, opäť nás ale sklamala koncovka, ktorá bola veľmi slabá. Zo zápasu sa musíme poučiť a dobre sa pripraviť na najbližší domáci zápas s Banskou Bysticou, s ktorou chceme zlepšeným výkonom dosiahnuť druhé víťazstvo v sezóne."

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Bol to ťažký zápas proti súperovi, v ktorom sme boli papierovým favoritom. Myslím si, že s naším výkonom môžeme byť spokojní, chlapci odohrali dobrý zápas a som rád, že prakticky všetci hráči hrali zhruba tých dvadsať minút. Čaká nás teraz šnúra ťažkých zápasov, v stredu prídu neporazené Levice a v sobotu ideme k majstrovi na Inter, takže aj preto som dnes sily rozložil na viac hráčov."

Filip Halada, hráč Komárna: "Boli sme pripravení na Karlovku, makali sme najmä v obrane, mali sme dobrú rotáciu hráčov a hrali sme rýchlo dopredu. Nenechali sme súpera skórovať po ľahkých košoch, navyše sa im nedarilo ani pri niektorých jednoduchých situáciách spod koša. Nám padli pokusy za tri body a myslím, že opäť naša tímová hra slávila úspech.“