Karlovka nestačila v derby na favorizovaný Inter
03. novembra 2014

Hlavné mesto SR bolo v nedeľu svedkom prvého bratislavského derby mužských tímov od sezóny 2001/02. Na slušne zaplnených Pasienkoch sa žiadne prekvapenie nekonalo, keď domáci Inter poľahky zdolal mestského rivala VŠEMvs Karlovku 108:62. Úradujúci majster bol lepší vo všetkých herných činnostiach, zásluhou výškovej prevahy dominoval pod oboma košmi a navyše sa
prezentoval vysokou úspešnosťou streľby z poľa.

Eurovia SBL - 9. kolo:
BK Inter Incheba Bratislava - VŠEMvs Karlovka Bratislava 108:62 (30:18, 26:12, 27:17, 25:15)
Zostava a body Karlovky: Žilík 18, Kucsa a Lehman po 11, Hoferica 6, Bečarik 2 (Dalibor Hlivák 10, Kožár 4, Krajčír, Fulka, Abrhám a Stránsky po 0), najviac bodov Interu: Sedmák a Starosta po 20, Miloševič 16.
TH: 12/11 - 9/5, fauly: 19 - 16, trojky: 11 - 5, pred 800 divákmi rozhodovali Ženiš, Margala, Lamoš

Šance nováčika z Karlovky na úspech u favorizovaného súpera klesli ešte pred úvodným rozskokom, keď pre chorobu nemohol nastúpiť najvyšší hráč hostí Ivan Židzik (206 cm). Lukáš Hoferica ako druhý pivot zo základnej zostavy výberu trénera Milana Černického predviedol sympatický výkon, ale svojimi dvesto centimetrami nemal proti dvojici skúsených centrov Peter Sedmák (207 cm), Ondřej Starosta (215 cm) žiadnu šancu. Karlovka začala sľubne, viedla 5:0 a potom aj 7:2, ale réžiu stretnutia postupne prebral do svojich rúk Inter. "Žlto-čierni" vyhrali úvodnú štvrtinu 30:18, ich náskok do konca prvého polčasu narástol na rozdiel 26 bodov (56:30). Domáci nepoľavili vo svojom snažení ani po zmene strán, 100-bodovú hranicu prekonali tri minúty pred záverečným klaksónom. O ich dominancii svedčí aj štatistika doskokov (41:21) a asistencií (28:8). Najlepším hráčom Karlovky bol krídelník Miroslav Žilík, ktorý k 18 bodom pridal aj päť doskokov a tri získané lopty.

Hlasy po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Spokojný som možno len s výkonom Žilíka. Skôr som čakal, že budeme Interu vzdorovať ešte viac, než sme vzdorovali a že sa mu herne vyrovnáme. To sa nepotvrdilo. Všetci hráči Interu tvrdo bránili ako mali, kým my sme vypadávali z obrany, za čo nás súper trestal.“

Miroslav Žilík, krídelník Karlovky: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas a že Inter je na trochu inej kvalitatívnej úrovni ako my. Išli sme do stretnutia s tým, že zabojujeme a nebudeme hrať ustráchane. Nanešťastie sme so súperom držali krok iba úvodné dve minúty, potom sme sa dopustili zbytočných strát, čo skúsený súper trestal ľahkými bodmi nielen spod koša, ale aj z perimetra. Ja som si derby užil, prišlo množstvo fanúšikov, ktorí chceli vidieť súboj skúsení verzus mladí hráči. Bolo super vidieť chalanov, s ktorými som predtým hrával. Chcel som sa pred nimi vytiahnuť, hádam sa mi to podarilo. Z derby sa poučíme a už v stredu hostíme Nitru, ktorú chceme rozhodne zdolať."

František Rón, tréner Interu: "Zo začiatku sme sa rozbiehali trochu pomalšie, ale potom sme stretnutie dostali pod kontrolu. Som rád, že som do rotácie mohol zapojiť všetkých hráčov, ktorých som mal k dispozícii. Pred náročným stretnutím vo Svite sme šetrili Kosu, ktorý má menšie svalové zranenie. Prejavila sa aj naša výšková prevaha, s čím sme pred zápasom počítali. Pred zápasom som hráčom povedal, že budem sledovať ich koncentráciu, individuálne nasadenie a motiváciu. Mne je úplne jedno, či hráme s posledným alebo predposledným tímom. Očakávam stopercentný výkon v každom zápase. Dúfam, že moji zverenci teraz nepodľahnú vnútornému uspokojeniu, že takto ľahko to pôjde v ďalších stretnutiach."

Nenad Miloševič, rozohrávač Interu: "Karlovka prišla zabojovať a so snahou uhrať čo najlepší výsledok. My sme pristúpili k zápasu seriózne, hrali sme tvrdo a nedali sme im šancu. Možno v závere sme trochu poľavili, ale to už vtedy bol veľký rozdiel v skóre. Každý z nás odviedol na ihrisku stopercentný výkon a konečný výsledok je toho dôkazom. Povinné víťazstvá bývajú vždy tie najťažšie a aj preto som rád, že sme to dnes zvládli."