SBL: Karlovka oplatila Nitre dve decembrové prehry
01. februára 2016

S cieľom pokračovať vo víťaznej sérii a v boji o šieste miesto pricestoval do Nitry tím Karlovky. Lenže podobné zámery mali aj zverenci Petra Semana, ktorí prednedávnom v krátkom slede dvakrát porazili celok z hlavného mesta.

Diváci sa dočkali zaujímavého duelu, v ktorom sa vedenie striedalo ako na hojdačke. Vstup vďaka Hofericovým šiestym bodom v rade patril Karlovke, lenže postupne začínalo úradovať nitrianske podkošové trio – Pejovic, Šimončík a Štefek. „V útoku nám to išlo, vedeli sme sa nájsť vo voľných pozíciách a zbytočne sme nepridržiavali loptu. V obrane sme však často zlyhali a súper nám dával trojky a ľahké strely, ktoré držali vyrovnané,“ povedal k zápasu Adam Štefek. Jeho slová potvrdzujú aj štastitiky – Nitra vyhrávala po väčšinu prvého polčasu, ale výraznejšie nedokázala odskočiť, preto po dvoch štvrtinách vyhrávala iba trojbodovým rozdielom. „Nitra sa dostala do vedenia hlavne z toho, že sme mali problémy ubrániť Simiča a celkovo ich pick-n-roll. Tým pádom im to už len zhadzoval a dávali koše 1 na 0. To boli ľahké body, čo sa nemôže stávať,“ uviedol príčiny zlého prvé polčasu pivot Karlovky Juraj Hašan.

Viac tu: http://www.basketliga.sk/sk/liga/novinky/10-ohladnutie_za_kolom/861-karlovka-oplatila-nitre-dve-decembrov%C3%A9-prehry