Karlovka sa v Spišskej navnadila na pohár, v Košiciach to bude o sile kolektívu
15. februára 2018

Hráčov prvého tímu MBK Karlovka čaká turnaj Slovenského pohára v Košiciach. Najväčšie očakávania sú od domácich hráčov a práve tí nastúpia na prvý zápas proti zverencom Petra Ivanoviča. Karlovka si pred turnajom verí a realizačný tím počíta, že hrať budú aj ďalší zápas, nielen štvrťfinále a nepôjdu domov už po štvrtku. Hrá sa K.O. systémom, to znamená, že tím, čo prehrá prvý duel, ide domov. O to je štvrtkový zápas zaujímavejší, keďže náš tím sa pokúsi zastaviť domácich. KB Košice obhajuje titul.

Hrá sa v Angels aréne vo štvrtok o 18:00 h. Karlovka sa predstaví medzi najlepšou osmičkou po ročnej absencii, v aktuálnom ročníku už pri tom nie raz ukázala, že tabuľkovo vyššie postavený celok vie výrazne potrápiť. Vysokoškoláci majú v nohách stredajšiu dohrávku 32. kola v Spišskej Novej Vsi, kde sa zastavili cestou na východ. Zápas tím okolo kapitána Michala Kožára zvládol a zvíťazil 81:65.

Kouč mal k dispozícii iba deväť hráčov: Bolek, Abrhám, Vido, Hlivák, Vitek, Dobrotka, Halmeš, Stránsky, Kožár. Na Spiši sa ukázala sila kolektívu a aj taktická vyspelosť, hráči výborne dodržiavali pokyny trénera. Presne s týmito môže počítať aj v Slovenskom pohári, ostatní sú zranení alebo chorí. "Príprava nie je ničím špecifická, pripravujeme sa viac-menej takticky a sily sústreďujeme do zápasov," povedal kouč našich chalanov Ivanovič. 

Práve Košice zrejme budú súperom Karlovky v 1. kole play off. V aktuálnej sezóne v Angels aréne vždy triumfovali domáci, no na palubovke haly prof. Rovného to také jednoznačné nebolo. Hoci aj tieto duely vyhrali východniari 93:81 a 81:70. "Vnímame to ako súťažný zápas, hráme s obhajcom pohára, je to pre nás motivácia podať čo najlepší výkon. V zápase nemáme čo stratiť. Tešíme sa na súboj s Košicami, do zápasu ideme chuťou a nebojácne," vyjadril sa tréner Karlovky Peter Ivanovič.