Karlovka si trúfa aj na Košice, v sobotu zápas proti možnému súperovi v play off
02. februára 2018

Proti lídrovi tabuľky Slovenskej basketbalovej ligy siahala Karlovka na víťazstvo do posledných sekúnd, a preto sa posmelení a stále sa zlepšujúci zverenci Petra Ivanoviča nemusia obávať ani Košíc. Súťaž pokračuje v rýchlom slede a chalani z nášho áčka si nemajú čas poriadne oddýchnuť, no nemusia aspoň cestovať. Po lídrovi príde na palubovku haly prof. Rovného aj druhý tím ligy, s ktorým má Karlovka v aktuálnej sezóne negatívnu bilanciu tri prehry.

Košice ťahajú sériu dvoch víťazstiev, naopak Karlovka má za sebou okrem výborného duelu v bratislavskom derby aj víťazstvo na palubovke nováčika zo Žiliny. Výkonnosť tímu okolo kapitána Michala Kožára stúpa, vidieť súhru mladších hráčov so skúsenými a vychádza aj koncepčná práca výhradne so slovenskými hráčmi.

"V sobotu nás čaká ďalší súper z kategórie silnejších, ale hráme doma, zlepšujeme sa a ak chceme opäť prekvapiť, musíme hrať bez výpadkov koncentrovane celých štyridsať minút. Keď sme proti Interu zvládli zápas a siahali na víťazstvo, už si môžeme veriť proti každému súperovi," povedal pred zápasom Dávid Abrhám, ktorý bol vďaka 27 bodom, 3 doskokom a 3 asistenciám najlepším Slovákom 29. kola.

Duel 30. kola Eurovia SBL sa hrá na FTVŠ v sobotu od 18:00 h. Príďte povzbudiť Karlovku, zažiť výbornú atmosféru zápasov, zabaviť sa pri športe a vychutnať si lahôdku v podobe bojovného a zohratého bratislavského tímu proti pravdepodobnému súperovi v prvom kole play off z Košíc.