Karlovka šokovala Svit a v tabuľke vyskočila na 7. miesto
08. novembra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava po výbornom tímovom výkone vyhrali v sobotňajšom zápase Eurovia SBL na palubovke favorizovanej Iskry Svit 69:66, dosiahli štvrtý triumf v sezóne a poskočili v tabuľke na 7. miesto.

Eurovia SBL - 11. kolo:

Iskra Svit - VŠEMvs Karlovka 66:69 (16:11, 20:26, 10:15, 20:17)

Zostava a body Karlovky:  Kožár 10, Žilík 9, Bečarik 8, Hoferica 6, Lehman 4 (Kucsa 20, Židzik 8, Dalibor Hlivák 4), najviac bodov:  Smajlagič 17, Berkiš 14, Jugo 12.                     TH: 22/15 - 12/7, fauly: 14 - 23, trojky: 3 - 6

Lepší vstup do stretnutia mali domáci, Karlovka sa pomalšie rozbiehala. Minútu pred koncom prvej štvrtiny zvýšil efektným smečom Lakeem Jackson na 16:7 a zdalo sa, že Svit je na najlepšej ceste potvrdiť stredajšie víťazstvo nad majstrovským Interom. Hosťom však vyšiel lepšie úvod druhej časti hry, keď v úvodnej trojminútovke druhého dejstva zaznamenali Bratislavčania sériu 11:1 a strhli vedenie na svoju stranu. Vyrovnaná hra pokračovala aj po zmene strán. V tretej štvrtine zahrala Karlovka výborne v obrane, keď domácim dovolila nastrieľať iba 10 bodov.  Po trojke Bečarika a koši Žilíka viedli hostia v 34 .minúte 62:54 a schyľovalo sa k prekvapeniu. Svit však nezložil zbrane a šnúrou 12:2 a otočil zápas vo svoj prospech. Stopäť sekúnd pred záverom sa prezentoval úspešným trojkovým pokusom Kožár a Karlovka opäť viedla (67:66). Následne bol faulovaný Jackson, nepremenil však ani jeden trestný hod. Na druhej strane kontroval Hoferica a hostia si vytvorili rozhodujúci náskok. Iskra mala tri pokusy na vyrovnanie, ale postupne minuli Jugo, Vojtek i Smajlagič. Všetci traja podčiarkli mizernú bilanciu domácich spoza trojkového oblúka (tri trojky z 28 pokusov). Karlovka napokon triumfovala 69:66 a hoci prekvapujúco, ale zaslúžene si spod Tatier odváža dva cenné body. Najlepším strelcom víťazov bol s 20 bodmi Richard Kucsa.

Hlasy po zápase:

Peter Ivanovič, asistent trénera Karlovky: "V dnešom zápase sme nemali čo stratiť. Chalani nastúpili s veľkou bojovnosťou. Myslím, že sme predviedli dobrý kolektívny výkon a favorizovaných domácich sme zaslúžene zdolali."

Richard Kucsa, autor 20 bodov: "Dnešné víťazstvo môžme pripísať našej kolektívnej obrane, veď donútiť Svit doma k 20 stratám lopty a inkasovať od tak kvalitného súpera iba 66 bodov hovorí samo za seba. Som veľmi rád, že dnešný zápas nám ukázal niektoré ďalšie možnosti, čo sa týka našej útočnej a obrannej hry, kde sa vieme posúvať. V bojovnosti sme predčili súpera a v závere možno aj trochu so šťastím sme si ustrážili výsledok a zaslúžene vyhrali."