Karlovka v príprave do USA, zahrajú si aj s Pistons!
01. apríla 2016

Hoci sezóna 2015/2016 je stále pred svojím veľkým finále, funkcionári Karlovky už pripravujú tím na ďalší ročník. Po opätovnom vypadnutí v štvrťfinále sa vedenie klubu rozhodlo pre zmenu prípravy.

V súčasnosti sa tvoriaci káder VŠEMvs Karlovka Bratislava tak absolvuje v júli trojtýždňový trip po Spojených štátoch amerických, v rámci ktorého odohrá stretnutie s celkovo ôsmimi tímami. "Bude to mix polo-amatérskych tímov, družstiev vysokoškolskej ligy NCAA. Trip ukončia hráči Karlovky stretnutím s tímom Detroit Pistons, ktorý pred tým absolvuje tradičný letný turnaj NBA Summer League," približuje František Kubala, šéftréner Karlovky.

Bratislavský tím tak bude mať jedinečnú možnosť vyskúšať si nielen cudzie kuchyne a mestá okolo jazera Erie, ale tiež americký štýl basketbalu. "Veríme, že chalanom pomôže tak zmena vzduchu, ako aj skúsenosť s individuálnejším poňatím basketbalu," hovorí. Karlovešťania tak budú mať možnosť zahrať si proti tímom z Detroidu, Clevelandu, Pittsburghu a Columbusu.

S ponukou na takúto akciu prišiel priateľ F. Kubalu spoza mora, ktorý podobné basketbalové zájazdy do USA organizoval aj pre nemecké, francúzske, či litovské kluby. "Toto je ponuka, ktorá sa neodmieta. Chalani sa do USA veľmi tešia a ja tiež," uzatvára. Tím Karlovky pripraví z vyše 20-denného tréningového kempu prinášať novinky, reporty zo zápasov, reakcie hráčov a videá. Fanúšikovia Karlovky, celého slovenského basketbalu a prvého apríla sa tak majú na čo tešiť!