Karlovka v sobotu na palubovke "Čendovej" Spišskej Novej Vsi
11. októbra 2014

3. kolo - 11.10.2014 - sobota:
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - VŠEMvs Karlovka Bratislava (18.00)
Rozhodujú: Fuska, Sirocký, Doušek (komisár: Hricišin)

Kouč nováčika z Karlovky Milan Černický sa predstaví vo svojom rodnom meste a zaspomína si na chvíle, keď Spišskú Novú Ves v sezóne 2012/13 doviedol k zisku bronzu. Spišiaci sa na duel proti Bratislavčanom víťazne naladili triumfom v Nitre, kde pred týždňom uspela aj Karlovka. Tréner Ivan Kurilla po zápase chválil mladého Chorváta Andriju Hrkača. "Nitra viedla už o osem bodov, ale prišiel obrat, keď hlavne Hrkač zobral zodpovednosť na seba a dvoma trojkami otočil zápas. Je to výborný mladý hráč a dnes sa vytiahol," povedal na adresu svojho zverenca Kurilla. Karlovka v domácej premiére v stredu podľahla Svitu, s favoritom však dokázala držať krok až do polovice tretej štvrtiny. Okrem Černického sa v súboji proti svojmu materskému klubu predstavia aj Michal Kožár či Róbert Bečarik.

"V našom druhom zápase po palubovkách súperov verím v zlepšený výkon v porovnaní so súbojom proti Svitu. Chalanom určite motivácia nebude chýbať, veď viacerí - vrátane kouča Černického - predtým na Spiši pôsobili. Musíme však hráčov udržať v kľude, prehnaná motivácia je väčšinou na škodu," uviedol pred sobotňajším duelom asistent trénera Peter Ivanovič. Odhodlanie dosiahnuť druhé víťazstvo v sezóne potvrdili aj hráči. "Do zápasu určite ideme s úmyslom vyhrať. Nová Ves má rovnako ako my mladý tím, navyše viacerí naši hráči sú odtiaľ a budú chcieť ukázať, že basketbal hrať vedia. Mužstvo je aj napriek prehre so Svitom v dobrej nálade, chceme nadviazať na výkon z Nitry," naznačil ambície Karlovky krídelník Miroslav Žilík.

Domáci celok Spišskej Novej Vsi sa momentálne pasuje s maródkou a aj kvôli zraneniam mu bude v sobotu chýbať viacero hráčov ako Peter Pipíška, Adam Antoni, Štefan Bečarik či Tomáš Pánis. "My sa budeme snažiť využiť domáce prostredie, poctivou obranou eliminovať súpera a zodpovednou hrou v útoku sa ho snažiť poraziť. Po zápase s Nitrou sme si rozobrali dôkladne našu hru. Naši americkí pivoti pochopili, že sa od nich čaká viac hlavne na doskoku, no zabrať musia aj „domáci“ chalani, ktorí dostávajú ohromnú minutáž na palubovke, a musia to pretaviť do lepších výkonov,“ naznačil taktiku na sobotu pre portál basketliga.sk kouč Kurilla.

Súpiska BK 04 AC LB Spišská Nová Ves
#4  Lukáš Krajňák   R   186 cm
#7   Peter Pipíška   K   197 cm
#8   Ján Brutovský   R   191 cm
#9   Andrija Hrkač   R   195 cm
#10   Goran Bulatovič   R   186 cm
#11   Tomáš Pánis   P   206 cm
#12   Adrián Smik   P  205 cm
#13   Matej Hrabčák   R   187 cm
#15   Stanislav Petrek   K   193 cm
#16   Adam Antoni   K   191 cm
#17   Tomas Osvald   P   194 cm
#18   Štefan Bečarik   R   189 cm
#20   Louis Craft   P   208 cm
#35   Stan Brown   P   205 cm

Sledujte zápas live prostredníctvom: www.fibalivestats.com

KARLOVKA DO TOHO !!!