Karlovka vypadla z pohára, tréner hovorí o príprave na záver ligy
16. februára 2018

Výjazd do Košíc na turnaj Slovenského pohára sa pre prvý tím Karlovky skončil v najkratšom možnom čase. Zverejnci Petra Ivanoviča nastúpili proti domácemu KB Košice a vo štvrťfinále vypadli po prehre 58:95. Kouč mal k dispozícii iba deväť hráčov, z ktorých niektorí bežne v lige nehrávajú viac ako zopár minút v závere.
 
Do hry sa dostali preto, že VŠEMvs Karlovka bojuje s maródkou a zraneniami, trénerovi chýbalo sedem hráčov zo súpisky. Chalani okolo kapitána Michala Kožára boli unavení z ligového zápasu 26 hodín predtým v Spišskej Novej Vsi, kde ukázali neuveriteľnú silu kolektívu a taktickú vyspelosť, zohratosť. Domáci neponechali nič na náhodu, od úvodu totiž robili veľký prievan v obrane bratislavského tímu. Karlovka mala hlavne veľké problémy s ubránením podkošových hráčov súpera. Kým ešte v prvej štvrtine držali vysokoškoláci krok, do prestávky sa odtrhli na komfortný rozdiel 20 bodov – 41:21.
 
Aj v druhej časti pokračovala sebavedomá hra Košíc, Karlovka sa totiž na každý jeden bod veľmi natrápila. To sa prejavilo aj na zvyšujúcom sa manku, v jednom momente vyhrávali zverenci trénera Miljana Čuroviča aj o 30 bodov. Záverečná 10-minútovka sa tak už iba dohrávala, priestor dostali na oboch stranách menej vyťažení hráči.
 
"Stredajší zápas v Spišskej Novej Vsi nás stál veľa síl. Chalani napriek tomu bojovali a som rád, že sme dali šancu lavičke, chalani si zahrali. Bolo to vidieť rozdiel hlavne v podkošovej hre. Teším sa, že máme teraz dva týždne pauzu, dáme sa dokopy zdravotne a pripravíme sa na záver ligy a play off," zhodnotil tréner Peter Ivanovič.
 
"Jednoducho sme s nimi nevydržali. Nemôžeme sa vyhovárať na únavu, možno však to, že nám nejaké strely nepadli. Aj v obrane sme však robili zbytočné chyby, po ktorých sme dostávali ľahké body spod koša alebo po našich stratách z protiútoku." zamyslel sa Lukáš Bolek.
 
KB Košice – VŠEMvs Karlovka Bratislava 95:58 (22:13, 19:8, 24:17, 30:20)
Košice: Fletcher a Sedmák po 14, Marič 13, S. Stamenkovič 11, Vl. Djordjevič 7 (Körner 16, Baldovský 8, P. Stamenkovič a Židzik po 6, Duda a Matys 0)
Karlovka: Vido 9, Bolek 8, Abrhám a Hlivák po 7, Vitek 6 (Stránsky 8, Dobrotka 7, Kožár 4, Halmeš 2)
TH: 19/14 – 17/7, Fauly: 18 - 21, Trojky: 9 - 7, Rozhodovali: Tomašovič, Pipíška, Kiss