Karlovka zdolala Handlovú a oslavovala prvé domáce víťazstvo
29. októbra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava v stredajšom zápase 8. kola Eurovia SBL po veľmi dobrom výkone zdolali MBK Handlová 81:73 a pripísali si prvé domáce víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Eurovia SBL - 8. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Handlová 81:73 (26:18, 19:26, 14:18, 22:11)
Najviac bodov: Bečarik 19, Kožár a Kucsa po 14, Lehman a Hoferica po 11 - Gudžič 14, Haviar 12, Djurišič 11.
TH: 17/14 - 11/6, fauly: 16 - 21, trojky: 11 - 5, pred 200 divákmi rozhodovali Kúkelčík, Turčin, Holländer.

Hlasy po zápase:
Milan Černický, tréner VŠEMvs Karlovka: "Prvé domáce víťazstvo chutí veľmi dobre, chalani si to za dnešný výkon zaslúžili. V prvom rade to bolo o bojovnosti a srdiečku a to sme my ukázali. Piati moji zverenci zaznamenali dvojciferný počet bodov a som rád, že platilo pravidlo, že ak sa tak stane, zápas by sa nemal prehrať. Bol to kolektívny výkon v obrane ako aj v útoku. Pomohla nám zónová obrana v druhom polčase. Som veľmi rád, že sme zdolali kvalitné mužstvo Handlovej a pevne verím, že týmto výsledkom nalákame divákov, aby vo väčšom počte chodili na naše zápasy, pretože sa to rozhodne oplatí."

Lukáš Hoferica, pivot VŠEMvs Karlovka: "Prvý domáci triumf je super pocit. Patrilo sa to už aj kvôli divákom, ktorí nás podporujú a chodia na každý náš domáci zápas. Hlavy sme neskláňali ani po sérii prehier, ktorú sme ťahali pred dnešným duelom. My chceme vyhrať v každom stretnutí a som veľmi rád, že sme to konečne ´zlomili´ už aj doma. Začali sme sebavedome, verili sme si a aj preto sme vyhrali prvú štvrtinu o osem bodov. Súper potom manko dotiahol, ale výbornou zónovou obranou, ktorú sme predtým nacvičovali na tréningu, sme v záverečnej štvrtine zápas otočili vo svoj prospech a zaslúžene zvíťazili."

Rudolf Vlk, vedúci družstva MBK Handlová: "Začali sme veľmi slabo v obrane, v druhom polčase bola naša defenzíva o niečo lepšia. Hlavným problémom však bola ofenzíva, v útoku sme dnes boli impotentní. Bohužiaľ niektoré otvorené strely sme nepremenili a to rozhodlo o našej prehre. Hráči nedali do zápasu takú bojovnosť, ktorá nás doteraz zdobila v domácich zápasoch. Vonku sme dnes opäť sklamali, čo nás veľmi mrzí."

Ondrej Haviar, rozohrávač MBK Handlová: "Musím priznať, že domáci nás zaskočili. V prvom polčase im padlo skoro všetko, čo vystrelili na kôš. Aj preto tá prehratá prvá štvrtina z našej strany. Ak sa nemýlim, celkovo dali domáci v prvom polčase deväť trojok. My sme vyrovnali skóre v tretej štvrtine, ale potom sme sa nevedeli presadiť proti nepríjemnej zónovej obrane súpera. Gratulujem Karlovke k prvej domácej výhre a nech ďalej bojujú."