Karlovke stúpa forma, teší sa na derby
31. októbra 2014

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava až do stredy platili tvrdú daň nováčika v najvyššej slovenskej súťaži. V úvodnom kole síce triumfovali na palubovke Nitry, ale potom prehrali nasledujúci šesť stretnutí. V 8. kole Eurovia SBL však po veľmi dobrom výkone zdolali MBK Handlová 81:73 a zaznamenali prvé domáce víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Stúpajúcu tendenciu výkonov naznačili zverenci trénera Milana Černického už minulý týždeň v Leviciach, kde o triumf prišli až v záverečnej štvrtine. Proti Handlovej, ktorej základnú zostavu v stredu tvorili výhradne hráči z krajín bývalej Juhoslávie, sa domáci prezentovali bojovným výkonom založeným na dobrej streľbe a nepríjemnej zónovej obrane. Za prvý polčas premenili hráči Karlovky až deväť trojkových pokusov. Kľúčom k víťazstvu však bola ich defenzíva v záverečnej časti hry. Tú vyhral nováčik 22:11 a po zápase mohol oslavovať premiérový domáci triumf.

Kouč Černický si po stretnutí pochvaľoval príkladný kolektívny výkon celého tímu. „Prvé domáce víťazstvo chutí veľmi dobre, chalani si to za dnešný výkon zaslúžili. V prvom rade to bolo o bojovnosti a srdiečku a to sme my ukázali. Piati moji zverenci zaznamenali dvojciferný počet bodov a som rád, že platilo pravidlo, že ak sa tak stane, zápas by sa nemal prehrať. Bol to kolektívny výkon v obrane ako aj v útoku. Pomohla nám zónová obrana v druhom polčase. Som veľmi rád, že sme zdolali kvalitné mužstvo Handlovej a pevne verím, že týmto výsledkom nalákame divákov, aby vo väčšom počte chodili na naše zápasy, pretože sa to rozhodne oplatí,“ povedal tréner Karlovky.

Pomohol návrat Kucsu a zmena v tréningu

Černický prezradil, že za zlepšenou streľbou jeho zverencov je nový tréningový režim. „Keď som ja aktívne hrával, bol som zvyknutý, že strelecký tréning bol doobeda, popoludní sme hrávali päť na päť alebo sa venovali obrane. S chalanmi sme sa rozhodli, že vyskúšame presunúť streľbu na podvečerné tréningy a vyšlo to. Pomohol nám však aj návrat Richarda Kucsu, ktorý zdvihol percento úspešnosti streľby. Predtým sme za zápas minuli aj desaťkrát spod koša, teraz ľahké koše premieňame a padá nám aj zvonku. Je vidno, že chalani si viac veria,“ dodal Černický.

V nedeľu čaká Karlovku ich doteraz najprestížnejší duel v sezóne. Po prvý raz od sezóny 2001/02 uvidí hlavné mesto SR bratislavské derby mužských tímov, zápas sa hrá na Pasienkoch od 18.00 h. Černický, ktorý sa s Interom ako hráč tešil z majstrovského titulu, sa na súboj proti úradujúcemu majstrovi teší. „Na Interi nastúpime s tým, že nebudeme mať čo stratiť. Chceme ukázať dobrý basketbal založený na agresívnej obrane. Inter bude na vyššom leveli ako naši doterajší súperi, ale na to sú takéto zápasy, aby sa hráči ukázali v čo najlepšom svetle,“ naznačil ambície nováčika pred stretnutím proti majstrovi Černický.

Hoferica sa teší na súboj proti Sedmákovi

Jedným z piatich hráčov, ktorí proti Handlovej zaznamenali dvojciferný počet bodov, bol aj Lukáš Hoferica. Podkošová opora Karlovky by bola rada, ak by nováčik zopakoval výkon zo stredy aj v nedeľu na Pasienkoch. „Ak zahráme tak, ako proti Handlovej, nebudeme bez šance. Proti Interu chceme hrať vyrovnanú partiu a potrápiť majstra,“ povedal Hoferica, ktorý bude zvádzať tvrdé podkošové súboje s dvojicou interistov Peter Sedmák – Onďrej Starosta. „Určite sa teším, proti ani jednému som ešte nehral. Uvidíme, akú taktiku určí tréner. Možno sa nebudem musieť s nimi pretláčať pod košom, môžem hrať z vonku alebo vyhadzovať lopty na našich trojkárov. Bude to skvelý zápas, verím, že nesklameme našich priaznivcov,“ dodal Hoferica.

Zdroj: basket.sk