Karlovku čaká dôležitý trojzápas, tipujú nám šieste miesto
23. januára 2016

Najvzrušujúcejšia časť sezóny klope na dvere! Vyraďovacie boje sú tu čo nevidieť.

Pred poslednou štvrtinou základnej časti však nie je vôbec o ničom rozhodnuté! O prvé miesto sa bije Inter s Prievidzou, na krk im zozadu dýchajú silnejúce Komárno, ambiciózne Levice, či nováčik z Košíc. Táto trojica okrem najlepšieho miesta bojuje aj o to, komu ostane v rukách čierny Peter a bude začínať z piateho miesta na ihrisku súpera.

Za piatym miestom je síce priepastný bodový rozdiel, no ďalšia trojica si brúsi zuby na šiestu priečku. Svit, Nitra a aj Karlovka sa budú chcieť vyhnúť prvým dvom tímom a zabojovať v zápasoch s jedným z vyššie spomínanej trojice.

Na boje v spodnej časti tabuľky sa teší aj Michal Duchovič, šéf webu Slovenskej basketbalovej ligy. rtá sa zaujímavý boj o 6. - 8. miesto, kde ešte nie je nič rozhodnuté. Z trojice tímov má momentálne najviac tromfov v rukách Svit, keďže má o víťazstvo viac oproti konkurentom, ale všetko sa môže zmeniť už v sobotnom stretnutí s priamym konkurentom - Karlovkou,tvrdí M. Duchovič

Basketbalistov VŠEMvs Karlovka Bratislava čakajú rozhodujúce zápasy v najbližších dňoch - všetky tri po sebe. Už dnes cestujú chalani do Svitu, v stredu hostia Spišiakov a o týždeň v nedeľu sa stretnú v Nitre s domácim celkom. Za predpokladu, že Karlovka vyhrá všetky tri zápasy, bude končiť sezónu na šiestom mieste. Súperi by totiž museli poraziť ešte niekoho z hornej časti tabuľky. Po lepších výsledkoch a najmä hernom nabudení to nevyzerá nereálne. "Zverenci Milana Černického po novom roku ukazujú zlepšenie, čo potvrdili napríklad prekvapujúcim, ale zaslúženým víťazstvom nad Košicami," komentuje Mihal Duchovič.

Vzájomné zápasy

Karlovka - Svit 69:65
Svit - Nitra 73:64

Svit - Karlovka 81:64
Nitra - Karlovka 79:77

Svit - Nitra 98:66
Karlovka - Nitra 69:87

Kľúčové zápasy 6. - 8. miesto

23.1.2016 18:00 Svit - Karlovka
27.1.2016 18:30 Karlovka - Spišská N.V.
27.1.2016 18:00 Nitra - Svit
31.1.2016 16:00 Nitra - Karlovka
17.2.2016 18:00 Spišská N.V. - Svit
20.2.2016 18:00 Nitra - Spišská N.V

Ak by nastala rovnosť bodov, najväčšiu výhodu má svit, druhá je Nitra, Karlovka môže utrpieť za veľké bodové manká. Pred poslednou fázou základnej časti je ale každý zo súperov v inom rozpoložení. Svit "točí" legionárov a hľadá ideálnu konštaláciu, Nitra má momentálne pod košom problém so zraneniami. Záver sezóny je tak len ťažko predpovedateľný. "Ak by som mal tipovať podľa momentálneho rozpoloženia, tak by som zoradil tímy nasledovne: Karlovka, Svit, Nitra," predpovedá Michal Duchovič.