Karlovku čaká doma Spišská: Tréner upozornil, čo sa nesmie opakovať
31. januára 2017

V 30. kole Eurovia SBL prídu na palubovku FTVŠ basketbalisti zo Spišskej Novej Vsi. Ak chcú naši hráči pomýšľať na postup do play off, matematika im jasne velí zvíťaziť. Spišská Nová Ves ťahala ešte do Vianoc čiernu sériu 52 prehier, ktorá sa s istotou zapíše do pamätí fanúšikov. Preto to môže vyzerať, že v stredu čaká tím trénera Petra Ivanoviča ľahký súper. To však nie je zďaleka pravda.

"Ideme si za cieľom, ktorým je postup do play off a nesmieme dopustiť to, čo sa podarilo Spišskej Novej Vsi naposledy, keď práve proti nám prelomila sériu prehier a chytila sa," upozornil tréner.

Našim chlapcom sa darí predovšetkým doma, naposledy sme v hale FTVŠ zdolali Svit 91:84 a predtým Lučenec 92:82. "V zápase proti Spišskej Novej Vsi chceme nadviazať na dobré výkony v domácich zápasoch, v ktorých sme uspeli," sľúbil Peter Ivanovič. Na prehru v Leviciach mali jeho zverenci čo najskôr zabudnúť a naplno sa sústrediť na to, čo ich čaká a môžu ovplyvniť. "Hráči po prehre v Leviciach nabrali nové sily a teraz sa pozeráme dopredu. Pripravujeme sa svedomito a nepozeráme sa na súpera, ale na svoj výkon," uzavrel predzápasový rozhovor kouč.

Zápas sa hrá od 19.00 h v basketbalovej Hale prof. Rovného v areáli FTVŠ UK.