Karlovku čakajú posledné tri zápasy: Na FTVŠ príde Prievidza
22. marca 2017

Basketbalisti MBK Karlovka odohrajú v stredu ďalší domáci zápas v tejto sezóne. Na ich palubovku prídu hráči Prievidze. Hostia sa nachádzajú na treťom mieste v tabuľke. Tri zápasy pred koncom základnej časti majú svoju pozíciu takmer istú. Na druhý Inter strácajú dva body a rovnaký náskok majú pred štvrtými Levicami. Z posledných piatich zápasov neuspeli len raz. Nad ich sily bol Lučenec. Inak postupne zdolali Komárno, Nitru, Lučenec a v dôležitom súboji aj Levice.

Karlovka už nemá šancu postúpiť do play off. Nachádza sa na deviatom mieste, ktoré ma takmer isté. Desiatu Spišskú zdolala v priamom súboji a poistila si tak svoju pozíciu. Práve v súboji proti Spišskej Novej Vsi prelomila Karlovka dlhú deväťzápasovú sériu prehier.

„Sme na dobrej vlne. Po zlepšenom výkone vo Svite a doma s Levicami prišla konečne výhra v Spišskej. Sme všetci radi, nemôžeme však teraz rozprávať o natiahnutí série výhier. Určite chceme, aby pokračovali zlepšené výkony aj proti tým silnejším súperom, akým bude aj Prievidza. Veríme, že potrápime Prievidzu rovnako ako sme potrápili Levice. Ak k tomu pridáme výhru, tak to bude len taká čerešnička,“ povedal pred zápasom Branislav Brliť.

V tejto sezóne sa tieto dva tímy stretli trikrát. Všetky súboje sa hrali v Prievidzi a vo všetkých uspeli domáci basketbalisti. Karlovku zdolali 92:68, 84:72 a 91:66.

Zápas sa odohrá v hale prof. Rovného na Lafranconi v stredu o 19.00.