Karlovku čaká druhá sezóna v SBL, Kožár: Posilnili sme sa a sme pripravení
01. októbra 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava patrili vo svojej nováčikovskej sezóne medzi pozitívne prekvapenia súťaže. S výhradne slovenským kádrom čelili tímom, ktoré sa prevažne spoliehali na služby legionárov. Napriek tomu dosiahli solídne výsledky a v premiére medzi elitou sa prebojovali do play off.

Jadro tímu zostalo pokope

Napriek zvýšenému dopytu po domácich hráčoch, ktorý vyvolalo rozhodnutie SBA mať v každom zápase na súpiske minimálne šesť Slovákov, sa Bratislavčanom podarilo udržať pokope jadro tímu z minulej sezóny. V spojení s filozofiou hrať iba so Slovákmi sa Karlovka dokonca posilnila, keď podkošový priestor vystužila prievidzská dvojica Branislav Brliť, Juraj Hašan. O svoje minúty na palubovke zabojuje aj krídelník Andrej Galád (Levice), z majstrovského Komárna prišiel posilniť rozohrávku a hru na obvode talentovaný Matúš Jurčina.

Kapitánom tímu v sezóne 2015/16 bude Michal Kožár. Univerzálny rozohrávač bol spolu s Lukášom Hofericom lídrom mladého mužstva, za svoje výkony sa dostal aj do širšej reprezentačnej nominácie. S letnou prípravou i novými akvizíciami v klube bol spokojný. „Príprava bola dobrá, tradične asi najdlhšia zo všetkých slovenských klubov. Od kondičných cvičení sme prešli k basketbalovejším veciam, potom k prípravným zápasom. Káder sa počas leta vhodne doplnil, každú pozíciu máme teraz zdvojenú alebo až ztrojenú. Myslím, že na novú sezónu sme dobre pripravení,“ hodnotil Kožár.

Chceli by začať tromi výhrami

V SBL bude v novej sezóne štartovať len deväť tímov. Za silnou trojkou Inter, Prievidza, Komárno budú podľa predpovedí nasledovať Košice. O ďalšie priečky by sa mala popasovať Karlovka so zvyšným kvartetom Svit, Levice, Spišská Nová Ves, Nitra. Karlovešťania vopred na dané umiestnenie nemyslia. „Cieľom je predvádzať lepšie a kvalitnejšie výkony ako minulý rok. Chceme prilákať viac divákov do hľadiska, chceme, aby to bol atraktívny rýchly basketbal. Budeme sa snažiť o čo najviac výhier a pokiaľ to dopadne tak, že to bude lepšie ako minulý rok, tak budeme všetci veľmi šťastní,“ dodal.

Karlovka má v 1. kole SBL 2015/16 voľno, v tom druhom hostí vo svojej hale na Lafranconi Iskru Svit. Potom zverenci trénerskej dvojice Milan Černický, Peter Ivanovič cestujú do Spišskej Novej Vsi a následne doma privítajú Nitru. Kožár sa netajil, že so spoluhráčmi by radi začali sezónu tromi výhrami. „Myslím, že tie mužstvá sú zdolateľné, i keď na začiatku bude ťažké určiť, že kto má akú silu. My budeme mať oproti súperom výhodu, že s malými zmenami hrávame spolu už nejaký druhý-tretí rok. Dúfam, že to bude vidieť aj na ihrisku a že to na začiatku pretavíme do troch výhier,“ naznačil ambície Karlovky jej kapitán.

VŠEMvs Karlovka Bratislava

Zostava:

Vladimír Michálek, Michal Kožár, Miroslav Žilík, Michal Podhorský, Juraj Krajčír, Branislav Brliť, Róbert Bečarík, Filip Lehman, Dávid Abrhám, Daniel Stránsky, Viktor Dědeček, Andrej Galád, Lukáš Hoferica, Dalibor Hlivák, Ivan Židzik, Marek Doležaj, Matúš Jurčina, Juraj Hašan

Odchody:
Richard Kucsa

Príchody:
Michal Podhorský, Branislav Brliť, Andrej Galád, Matúš Jurčina, Juraj Hašan

Pohľad trénera Milana Černického:

„Príprava bola kvalitná, v zápasoch sme dali priestor všetkým hráčom. Začali sme ju začiatkom augusta v Piešťanoch. Vďaka patrí aj nášmu vedeniu, že nám do prípravy vybavilo veľmi dobrých súperov. Môžem povedať, že sme silnejší ako v minulej sezóne. Posilnili sme sa pod košom, teda tam, kde nás najviac tlačila topánka. Chceme naďalej hrať atraktívny basketbal a baviť ním divákov.“

Prognóza Basket.sk:

Manažment klubu urobil počas leta dobrú prácu a mužstvo posilnil najmä v podkošovom priestore, teda tam, kde mali Bratislavčania v minulej sezóne najväčšie problémy. Karlovka určite má na to, aby skončila aspoň o jednu priečku vyššie, ako v uplynulom ročníku (6. miesto po základnej časti). Podľa nás sa spolu s Levicami a Svitom popasuje o piatu pozíciu v tabuľke.

Výsledky v príprave:

26.8. BK Inter Bratislava – Karlovka 88:80 (51:34) Kožár 17, ´Dalibor Hlivák 10, Abrahám a Židzik po 9

29.8. Prievidza – VŠEMvs Karlovka Bratislava 72:57 (37:30) Abrhám 10, Dalibor Hlivák 9, Židzik 8

2.9. Karlovka – BC Prievidza 68:79 (27:30) Abrhám a Hoferica po 12, Doležaj a Kožár po 8

7.9. MBK Rieker Com-Therm Komárno – Karlovka 78:70 (41:27) Kožár 15, Hoferica 9, Židzik a Doležaj po 7

9.9. Karlovka – MBK Rieker Com-Therm Komárno 80:89 (40:44) Hoferica 18, Abrhám a Brliť po 10

18.9. – 20.9. Memoriál bratov Kleinovcov v Leviciach za účasti tímov: Karlovka, BK Levickí Patrioti, Mmcité Brno (ČR) a UBSC Raiffeisen Graz (Rak.)

18.9. Mmcité Brno (ČR) – Karlovka 92:87 (56:37) Hoferica 17, Galád 15, Abrhám 11

19.9. Karlovka – UBSC Graz (Rak.) 77:76 (37:41) Hoferica 16, Kožár 14, Doležaj 13

20.9. Levickí Patrioti – Karlovka 73:78 (28:39) Žilík 20, Doležaj 15, Hoferica a Podhorský po 10

23.9. USK Praha – Karlovka 87:60 (36:27) Hašan 11, Hlivák 10, Dědeček a Hoferica po 8

25.9. IMC Slovakia Považská Bystrica – Karlovka 62:89 Stránsky 17, Hašan 14, Doležaj 13

Autor: TASR, Zdroj: basket.sk